Bovaryzmus

Bovaryzmus

V poslednom čase ma uchvátili nejako historické veľké diela svetovej literatúry. Či už to bola Mária Antoinetta, s ktorou som sa s Vami podelil v ostatnom čísle Inspire magazine, alebo Anna Karenina od Leva Nikolajeviča Tolského, či Miss Dalloway od Virginie Woolf. Najnovšie ma však dostala Madame Bovary od Gustava Flauberta.

Viac

Denník človeka bez sociálnych sietí

Pondelok 11:14 hod.

Už mám toho dosť. Stále čumím do telefónu, a pozerám si svoj profil na „Fejsbúku“. Čakám kedy budem mať nejaký ten „lajk“ alebo mi niekto niečo napíše. Nikto nič. Nevadí. Pozriem sa o chvíľu. Skúsim dať post „Sloboda pazuchám“. Nikto to nepochopil, žiaden palec hore nie je. Ale to, že sa nejakej blondýne, ani vlastne neviem kto to je, narodilo už štvrté dieťa, je headline dňa. 

Viac
Prach

Prach

Ked sa povie Zuška, väčšina z nás si predstaví viac-menej to isté. Tancujúce deti v kostýmoch zvieratiek, roztomilú jednoduchosť a nemenné stereotypy. No potom príde niekto, kto tieto stereotypy vyvráti a prinesie niečo úplne nečakané, niečo čo na slovenskej scéne nemá obdoby.

Viac
THE ROW

THE ROW

Sú to jedny z mála detských hviezd, ktoré neskočili v dospelosti na drogách, neholdujú omamnej chuti alkoholu či sa nepretŕčajú nahé na každej párty v Amerike. Jednoducho Mary-Kate a Ashley OLSEN, známe aj ako The Olsen twins. 

Viac
Komerčný FEMINIZMUS

Komerčný FEMINIZMUS

Boj za práva žien sa dostal až na aktuálny Parížsky Fashion Week. Záver tejto prehliadky je veľkolepý. No vzniká tu otázka, či boj za práva žien nie je iba „lacný trik“ na zvýšenie tržieb danej značky. Alebo je to česť samotnej Coco Chanel, ktorá svojím spôsobom patrila medzi feministky? 

Viac