Lavagance predstavili svoj nový album v ruinách bratislavskej nemocnice

Zabudnuté miesto, opustený dom v centre mesta, hudba, prítmie, drinky, umelci a priatelia... 14. mája 2015 sa v ruine bývalej bratislavskej pôrodnice Zochova konal ďalší event pod hlavičkou Spots – unique places to celebrate art.


Ide o unikátny koncept spájajúci a oslavujúci umenie, či už hudobné alebo vizuálne, s nečakanými a bizarnými miestami. Za asistencie značky Jägermeister sa tentokrát oslavovalo 10 rokov bratislavskej kapely Lavagance, ktorá v rámci akcie odohrala krátky koncert a predstavila svoj nový album Halfway To The Grave dva týždne pred jeho vydaním. Medzi hostí patrili spriaznení hudobníci – harfista Michal Matejčík, Prešporskí Junáci a DJ Koki. Celý večer sa niesol vo veľmi príjemnom, neformálnom a priateľskom duchu, ktorému padajúca omietka, rozbité okná či počmárané steny v spojení s dobrou hudbou dodávali jedinečnú atmosféru.

Mimochodom, ako vyplynulo, mnohí z návštevníkov tu vlastne vôbec neboli prvýkrát, keďže sme sa v týchto priestoroch kedysi obľúbenej pôrodnice narodili! :)

 

Foto: Anna Raitl