Men in HIGH HEELS

Maskulínny vzhľad, telo antických Bohov, dokonalé nohy. Štýlové účesy, sexy brady, hlboké oči. Za ich vyšportovanú postavu sa nemusí hanbiť ani žiaden svalovec z časopisu Muscle & Fitness. No je na nich niečo iné, čo ich odlišuje od ostatných ... ... od ostatných mužov. Milujú vysoké podpätky. A nie je to iba fetišistická úchylka, pri ktorej majú chuť lízať kožené podpätky dominy. Oni ich kupujú, radi si ich obúvajú, dokonca k nim dolaďujú svoje nové pánske sako. ÚCHYLNÉ? ZVRÁTENÉ? DIVNÉ? Ba čo viac, oni v nich dokonca majú taký catwalk, že by im ho mohla závidieť hocaká topmodelka. No to nie je všetko! ÚCHYLNÉ? ZVRÁTENÉ? DIVNÉ? A to ich ešte nevideli v nich tancovať!!! A nie sú to transvestiti. 


Počas posledných cca päť rokov muži vo vysokých lodičkách valcujú celý svet. Popravde, nie sú to len gayovia. Fascinácia dámskymi topánkami je pre mužov rôznej sexuálnej orientácie. Kde to vlastne začalo? Kto vie? Možno fakt medzi „trenďákmi“. Samotný Karl Lagerfeld začal pár rokov dozadu fotiť svojich obľúbených mladých modelov nahých. Mali obuté práve dámske vysoké lodičky. Karl si môže dovoliť svojím spôsobom hoc čo a svet to „zožere aj s navyjákom“. Pobúril, očaril, no hlavne urobil okolo seba a svojich fotografií rozruch.

A reakcia na seba nenechala dlho čakať. Začali sa objavovať muži rôznej sexuálnej orientácie, ktorí začali verejne dávať najavo lásku k high heels Začali vznikať rôzne blogy a fanpage na sociálnych sieťach, kde muži vyjadrovali svoj obdiv k iným mužom, ktorí vedia nosiť „vysokáče“. Niektorí svoju vášeň začali propagovať aj v práci či na verejnosti. K obleku od Armaniho lodičky Manolo Blahnik. Všetko pekne zladené s dokonale upravenou viazankou. Ľudia zostali pobúrení. Muži na podpätkoch už nie len v gay klube, ale už aj v metre či v office. Transky v meste! Nový seriálový hit.

Pred dvoma rokmi sa muži na podpätkoch presadili ešte viac. Vtedy štyria, dnes už iba traja tanečníci, začali na seba upozorňovať. Netancovali len tak obyčajne. Na vysokých podpätkoch a s obnaženým telom. Volajú sa KAZAKY. Otvárali módnu prehliadku Anouky Bicholla, či sa predviedli na pánskej prehliadke Dsquared2. Úspech nenechal na seba dlho čakať. Nahrali album, tancovali vo videoklipoch Lady Gaga a Madonny. Videoklip Girl gone wild je plný homo erotiky a pánov v high heels. Dokonca samotná MDNA sa nimi natoľko inšpirovala, že na poslednom turné jej tanečníci museli tancovať na podpätkoch.

Začiatok tohto roka a Britain´s Got TALENT. Traja Francúzi v bielych košeliach, čiernych nohaviciach, červených motýlikoch, s jemnou bradou na tvári a čierne „štekle“ na nohách. Choreografia taká, že všetkým padla sánka. Samotná QUEEN Be nedokáže trsať ako títo traja páni. Yanis Marshall, hlavný choreograf, má dokonca už vlastnú tanečnú školu pre tých, čo chcú tancovať na ihlách a na facebooku niekoľko tisíc fanúšikov z celého sveta.

Ako to bude pokračovať ďalej s mužmi na podpätkoch, je otázne. Možno transky zahlásia ohurujúci comeback a páni v lodičkách si už „nevrznú“. Jedno je však isté. Treba ich zato obdivovať. Takto tancovať a chodiť na 20 cm vysokých podpätkoch dokáže máloktorá žena, modelka či profesionálna tanečnica. Okrem toho, „vysokáče“ nie sú stavané pre mužskú postavu. Chodidlo mužov je väčšie. Váha priemerného chlapa je o dosť väčšia ako váha žien. Udržať sa na ihlách si vyžaduje tvrdý tréning. Preto  ˗  GO MEN GO .... IN HIGH HEELS!