„Nejlepší sport je kafé a dort!“

Ani neviem ako začať, ale snáď názov článku, teda citát od Haliny Pawlowskej hovorí za všetko. Ja osobne sa týmto vyjadrením riadim už niekoľko rokov. Niet lepšieho športu ako keď si dáte vo svojej obľúbenej kaviarni dobrú, kvalitnú kávu, a k nej úžasný zákusok. Tento dvojboj odporúčam každý deň. Lepšie ako hodiny v posilňovni. A, samozrejme, i tento šport sa podpíše „blahodárne“ na každej postave! A vedeli ste, že tento šport podporovala i stará, prastará Habsburská monarchia? Len si vezmite, Die Sachertorte a k nej jedna dobrá káva. Centrom Habsburgovcov bola Viedeň. A práve Viedeň bol navštíviť Inspire magazine. Pozdravil i Máriu Teréziu, Sisi a aj Franza Jozefa. Veď náš krásny Inspire je slušne vychovaný časopis.


No a práve zato, že je Inspire magazine tak slušne vychovaný, dostal i  pozvanie na coffe&art event v LeMèridien Vienna. A ako JEDINÝ, opakujem, JEDINÝ slovenský časopis sa zúčastnil tohto podujatia. Čo si budeme hovoriť, Inspire je jednoducho božský! Coffe&art event v LeMèridien Vienna sa konal 11. 11. 2014 a bol tiež božský. Stretli sa tu vášniví kávičkári z nielen z Viedne, ale i zo Slovenska či Českej republiky. Okrem dobrej kávy, kávových špecialít, ktoré potešili chuťové poháriky, sa tu zastavilo i zopár umelcov. Káva a umenie idú jednoducho dohromady. Maľovanie obrazov kávou v podaní visual artist Michaela Ornauera bolo ohromujúce. Street art patrí i do mesta ako je Viedeň. Rôzni street artoví umelci sa spojili s kávou a vytvorili avantgardné performance. Za spomenutie stoja Emanuelle Jesse či duo Chrissie T & El Lasso, ktorí podtrhli celí večer. Nechýbala ani dobrá hudba či VJs, ako je Luma Launisch. Rovnako DJs aj VJs čerpali hlavnú inšpiráciu z kávy. Kto by to bol povedal, že je s kávou taká zábava?

Ak máte radi dobrú kávu, a rovnako obľubujete sladké dobroty, tak treba športovať v duchu hesla „Nejlepší sport je kafé a dort“. A ak sa k tomuto druhu športu pridá ešte súčasné umenie, dobrá hudba, tak je o zábavu postarané. Rovnako ako mal Inspire magazine o zábavu postarané na coffee&art event v LeMèridien Vienna. Šípime však vo vzduchu, že niečo podobné sa bude konať i na našej rodnej hrude. Tak Inspire bude pritom, aby aspoň malou troškou sprostredkoval chute a vône kávy! 

Foto: Michal Remenár