Ďalšie články

Red Bull Tour Bus štartuje už tento víkend

Už tento víkend ikonická Karosa naštartuje motor a prinesie aj do tvojho mesta česko-slovenský hudobný náklad. Tentokrát zamieri na juh Slovenska a to rovno dva dni po sebe.

Peter Cvik

AKO CHÁPAŤ ABSTRAKCIU, AKO PODPORIŤ MLADÝCH UMELCOV, AKO ZOSTAŤ V TVORBE SLOBODNÝM. O TOM VŠETKOM HOVORÍ REPREZENTANT NAŠEJ MLADEJ GENERÁCIE VÝTVARNÍKOV.

 

Vstúp s Festom Anča do sveta animácie

Film dá urobiť aj bez kamery. Vedel si o tom? V animovanej tvorbe je možné všetko. Príď sa presvedčiť 29. júna až 3. júla 2016 na Medzinárodný festival animácie Fest Anča v Žiline. 

 
 

Fashion Marsh je späť! 

Fashion marš! je módna revolúcia, ktorá už štvrtý rok prináša prezentáciu najnovších módnych trendov a tvorbu lokálnych dizajnérov do ulíc Bratislavy. Modelky za doprovodu kapely a na čele s trubadúrom pochodujú po vybranej trase a tým odkazujú na tradíciu prvomájových sprievodov. Fashion marš! má za úlohu dostať módu medzi ľudí a ukázať im, že módne prehliadky nie sú len výsadou vyvolených. 

Už vieš, kto je víťazom Best Fashion Graduate 2015?

Poznáš ocenenie Best Fashion Graduate? Tento rok sa víťazom po hlasovaní poroty stala Andrea Pojezdálová, tohtoročná absolventka VŠVU. Krátko o tom, kto stojí za zrodom BFG, ako prebiehal tento ročník, ale aj rozhovor s Andreou, to všetko nájdeš v dlhom článku.

 

H ako Boris. B ako Hanečka

Za posledných desať rokov jeho meno pozná každý správny fanúšik slovenskej módy. Z jeho mena sa stal symbol najlepšej ženskej módnej tvorby u nás. Avantgardný, punkový, historizujúci, bláznivý, kreatívny, dokonalý, odvážny, vizionársky, hravý, nadčasový. Taký je a taká je jeho móda. 

O tom, či je žena osudová alebo nie, rozhodujú muži

Slovo feminizmus sa v poslednej dobe ozýva z každej strany. Jedným už lezie na nervy, iní sa zaň statočne stavajú. Čo to slovo vlastne znamená a prečo sa spomína tak často? Nielen na tieto otázky odpovedá Lenka Kukurová, kurátorka výstavy Fem(inist) Fatale v Kunsthalle Bratislava.

MONIKINO KINO

Musím sa priznať, dostali ma! Ani neviem čím, možno nejakou tou melanchóliou, ktorá z nich ide. Možno tým, že mi občas pripomínajú Depeche Mode z éry Soc-Popu. Zvláštni, mierne čudní, svojskí, no v konečnom dôsledku úplne geniálni. Ich singel Prázdniny počúvam skoro každý deň a nemôžem sa ho nabažiť. „... vraj sme tým nadbytkom pomätení, vraj sme tu každý len raz...,“ znie mi stále v hlave. No nie je to ten otravný hit z rádia, čo hrá v autobuse cestou do práce. Je to geniálne melancholické. 

 

Najlepšie načasovanie i najvyšší čas pre férovú módu

Celosvetová kampaň Týždňa módnej revolúcie – Fashion Revolution Week má za sebou históriu. V roku 2013 prišli o život a ťažko sa zranili tisíce ľudí, pracujúcich v 8-poschodovom, ilegálne postavenom komplexe textilnej továrne Rana Plaza v Bangladéši.

Vykorenená_Uprooted_Entfremdet

Na prvý pohľad nenápadná mladá žena, ktorej tvorba je jej presným opakom – provokujúca témou, myšlienkami a posolstvom, vizuálne extrémne výrazná aj vďaka práci s materiálom ako sú holografické fólie či technológia lasercutt.

 

Mileva by Petra Toth

Jesenné číslo Inspire Magazine sa celé venovalo návratu k tradíciám, výšivke, tuhým a silným koreňom a hodnotám. Preto nás potešila nová kolekcia šperkov s názvom Mileva, ktorú uviedla známa slovenská dizajnérka Petra Toth.

Obchodná je tam, kde sídlime aj my

Ako vyzeral život na Obchodnej ulici v minulosti? Ako sa zmenila za posledné roky? Históriou jednej z najznámejších ulíc Bratislavy, vás prevedie unikátna výstava. 

Trnavské mosty

Mladý fotograf Peter Lančarič zobrazuje mosty stojace nad Trnávkou. Ich zámerom je rozšírenie vizuálneho vnímania obyvateľa malého mesta tak, že poukazujú na zdanlivo nezaujímavé objekty mestskej architektúry. 


Prečítajte si Inspire online


Aktuálne číslo

 

Odoberajte newsletter

 

Vyhľadávanie

Inspire na Facebooku