Kabáty do zimy (ako) od mamy

me&m (ja a mama) je módny projekt, spájajúci návrhy dcéry a realizáciu mamy. 


V lete me&m ohúrilo krásnymi ľahkými šatami a topmi s prepracovanými detailmi najmä na chrbte, a jeseň/zimu zas víta v originálnych kabátoch. Pokiaľ ide o dizajn, a predovšetkým ten módny, mnoho návrhárov sa inšpiruje v minulosti. Zabúdajú však na okolitý svet, ktorý v základo- a stredoškolských predmetoch (matematika, fyzika, chémia, geometria, architektúra, prírodné pravidlá, astronómia a podobne) poskytuje nekonečné možnosti. Ešteže je tu me&m.

obr.1.jpg

Vlna a kašmír v sebe snúbia hrejivosť aj eleganciu. Kabátik zaujímavého oversized strihu sa zapína na boku, ramená ochráni koženka a extra vrstvy látky. Proste ako stvorený na sychravú jeseň.

 
obr.2.jpg

Slovenský folklór inšpiruje. Kabátik na zips v veľkým golierom a tradičnou slovenskou krajkou, úzke rukávy, obtiahnutý strih, nespracované okraje na rukávoch a dĺžke kabáta. Zipsy na rukávoch, vrecká v páse, zvonu akoby brúsená koža, zvnútra plyš. Čo by za takýto krátky kabátik dali naše staré matere? 

 
obr.3.jpg

Nepremokavá bunda do dažďa s koženkovými rukávmi a koženými šnúrkami na stiahnutie kapucne a pása. A dostupná v našich obľúbených farbách – v bielej, čiernej, sivej a červenej. 

 
obr.4.jpg

Tento jesenný kabát vás udrží v teple vďaka veľkému golieru, ktorý slúži ako šál a zároveň kapucňa. Kabát je podšitý, takže vás vietor určite neohrozí. Opäť je len na vás, akú farbu si vyberiete, dokonca, či chcete matnú alebo lesklú koženku. 

Slovenský módny dizajn naozaj nie je na zahodenie. Dokázali nám to matka s dcérou. A aj my už veselo nosíme jeden z jesenných kabátikov. A namyslene vyhlasujeme, že nosíme domácu módu. Veď to je teraz také trendy. 

 

Text: Zuz Lobotková
Foto: Katarina K Photography