Inspire magazine je určený pre čitateľov so znalosťami a vlastným názorom, s úchylkou pre koncept, krásu, zábavu a plnohodnotný život. 

Je zameraný na módu, kultúru a inšpiráciu vo veľmi špeciálnom lokálnom a medzinárodnom kontexte.


fotka.JPG

Peter Godányi

Kreatívny riaditeľ

godanyi@4ma.sk


Veronika Pilátová

Šéfredaktorka

pilatova@4ma.sk


janka.jpg

Jana Zrubcová

Reklama

zrubcova@4ma.sk


 

História magazínu

Inspire magazine začal vychádzať v Bratislave 1. februára 2004. Za ideou moderného lifestylového časopisu stojí tajomný scestovaný Vedúci.

Prvou oficiálnou šéfredaktorkou bola od roku 2006 Lucia Gavulová, ktorá tento post zastávala do jari 2007. Vystriedala ju Lenka Jíleková a o rok neskôr sa Liana Weiss. Od januára 2010 bola šéfredaktorkou Veronika Bauchová, ktorá v redakcii pracovala už v rokoch 2007/2008. V roku 2012 ju nahradila Laila, no Veronika sa v roku 2013 vrátila.

Od septembra 2013 do januára 2015 bola šéfredaktorkou Zuzana Lobotková. Na začiatku roka 2015 žezlo prenechala Veronike Pilátovej.

 

Do roku 2006 bol Inspire magazine vo formáte A5 distribuovaný v nákupných centrách v rámci Bratislavy, a to v prevádzkach obchodných partnerov. Bol tam pre ich zákazníkov, a hlavne free. Príjemný bonus. Potom z neho vyrástol „dospelý“ magazín.

V roku 2006 sa totiž zmenil formát na A4, celý magazín prešiel redizajnom, vrátane loga a nových rubrík. Do rúk sa dostal aj mimobratislavským čitateľom vďaka distribúcii po sieti stánkov po celom Slovensku, s dôrazom na veľké mestá. Tentoraz sa už predával, za cenu 3,20 €. K slovu sa dostali už aj predplatitelia a zase raz obchodní partneri. 

Z mesačnej periodicity (vychádzal desaťkrát ročne) sa periodicita zmenila na štvrťročnú, a opäť sa zväčšil formát. V takejto podobe môžete Inspire magazine nájsť aj dnes.