MILAN TVRDOŇ O SVOJEJ MAĽBE

MILAN TVRDOŇ O SVOJEJ MAĽBE

Umelec, ktorý maľuje prevažne štetcom a olejovými farbami. Od realistickej maľby vo svojich začiatkoch sa vypracoval k vyhranenému autorskému štýlu, k abstrakcii. Abstrakciu prirovnáva k hudbe, v ktorej skladateľ komponuje a harmonizuje svoje pocity, myšlienky. V prevažne teplých tónoch jeho obrazov nájdeme ideu vnútornej energie, radosť a vášeň. No kto vlastne je Milan Tvrdoň ? 

 

Viac
Festival Pohoda – po 20 rokoch v relaxačnom móde

Festival Pohoda – po 20 rokoch v relaxačnom móde

Že festival Pohoda už dávno nie je (len) o hudbe, sme si všimli všetci. Tento rok, po veľmi silnom jubilejnom dvadsiatom ročníku, si organizátori aj návštevníci zjavne povedali, že potrebujú zaslúžený relax s nádychom nostalgie – ohliadnutím sa za prvými ročníkmi tohto podujatia. A tak to celé tri dni v areále trenčianskeho letiska naozaj aj vyzeralo. Ku spokojnosti všetkých vekových kategórií.

Viac
Panoptikum Hypnotikum

Panoptikum Hypnotikum

Aká môže byť tvorba umelca s ruskými koreňmi? Pravdepodobne hĺbavá, zamatovo temná, korenená sarkazmom, vrstvená podmanivou melanchóliou. A presne také sú skladby Chinawoman, pri ktorých sa od prvého tónu ťažko vzdoruje myšlienke, že na javisku stojí ženská alternácia Nicka Cavea.

Viac
"Ťažoba" osudu sa ponesie tento víkend nad Banskou Štiavnicou

"Ťažoba" osudu sa ponesie tento víkend nad Banskou Štiavnicou

Filmový seminár 4 živly, ktorý svojim názvom môže mylne evokovať ezoterické smerovanie podujatia, si tento rok za tému svojej zimnej verzie zvolil OSUD. Vykladanie kariet ani veštenie z dlane však v jeho programe nenájdeš. Uskutoční sa už tento víkend (24. - 26. 2. 2017) v Banskej Štiavnici, tvoriť ho budú kvalitné filmy, podobne rôznorodé ako štvorica základných elementov, a my sa veľmi tešíme, pretože to bude aj naša "živelná" premiéra. A veríme, že osudová! 

Viac