3T tu boli skôr ako Partička

Tri Tvorivé Tvory poznajú tie správne fígle, aby na svojom predstavení vyvolali salvy smiechu a udržali publikum vo vytržení od začiatku až do konca. Ich divadelné improvizácie už roky vyhľadávajú fanúšikovia dobrej zábavy, ktorí si na svoje prídu aj v stredu 20. augusta v KC Dunaj. A prečo sa oplatí nakaziť pozitívnym vírusom s názvom 3T? Podľa ich fanúšičky Barbory Fabšovej sa pri nich dá úplne vypnúť a na nič nemyslieť.


Ako si sa dostala k 3T?

Dostala som sa k nim ešte počas strednej školy, asi to bolo v roku 2008. Môj najlepší kamarát študoval v Žiline, kde začínali a keď mali vystúpenie v Bratislave, tak ma tam vzal. Lístky sme nemali, ale našťastie sa nám ich podarilo na mieste nejakým zázrakom zohnať, keďže už vtedy boli vypredaní. Nepamätám si už presne, čo sa dialo na prvom vystúpení, ale viem, že som bola unesená. Občas som aj rozmýšľala, že takéto vystúpenia a to, čo tam stvárajú sú strašná “chorotina”, ale naozaj boli perfektní.

Pamätáš si 3T ešte z ich začiatkov, ale bola si aj na poslednom vystúpení v KC Dunaj. Zmenili sa chalani a ich humor?   

Netrúfnem si to takto porovnať, ale určite sú oťukanejší, presne vedia čo hovoria, určite už majú nejaké fígle ako a čo robiť v danej situácii. Už si vedia presnejšie zorganizovať, ktorá hra je o čom, aj s tými predmetmi, ktoré im publikum hádže ako pomôcky. Pamätám si, že kedysi im to uvádzal ešte jeden chlapec a na začiatku vždy hovorili, čo ešte našli pod pojmom 3T na internete.

Čím je to, že Tri Tvorivé Tvory si vedia úplne podmaniť publikum?  

Títo chlapci sú úplne neskutoční. Mám pár známych, ktorí sa čudujú, keď im poviem kam idem a čo tam oni robia a ešte za to platím. Ale oni to v živote nevideli. Keď som videla prvýkrát v TV Partičku, tak som si hneď spomenula na 3T, že oni tu s tým boli skôr. Páči sa mi, že sa pri nich dá úplne vypnúť a na nič nemyslieť. Sú vtipní, uvoľnení, občas majú aj uštipačný humor. Jednoducho zo všetkého niečo. Vážne ma baví to, že nevedia témy dopredu a väčšinou sú sami prekvapení, čo z toho vznikne.

Je podľa teba lepšie, že sa so svojím projektom stále držia mimo šoubizu?

Som veľmi rada a vďačná, že niekto robí takéto veci a ľudia sa na to môžu kľudne prísť pozrieť a nesvieti tam na nich kamera a nemusia sa tváriť do telky. Je to osobnejšie, keď s ľuďmi komunikujú. A keď má niekto plné zuby známych tvárí, rád sa pozrie na týchto "neokukaných" chlapcov. Vtedy človek pochopí, že nie každý talentovaný mladý človek na teba musí vyskakovať z každého rohu a z plagátov.

Je téma, na ktorú by si ich rada videla improvizovať?

Nenapadá mi žiadna konkrétna téma, na ktorú by mali improvizovať. Stačí už to, že improvizujú.

20. 8. (streda)

Štart: 20.00 hod.

Vstup: 8€ na mieste/ 7€ v predpredaji v bare KC Dunaj


Event: www.fb.com/events/1456610494594822