Are You Ready? For Fashion

Slovak Fashion Council (SFC) prináša podujatie o móde: „Are You Ready? For Fashion“ už po tretíkrát. Tento rok však spojí viac aktivít do jednej:

1. Konferencia o móde: Identita módnej značky – jediná medzinárodná konferencia o móde na Slovensku (30. 4. v design factory)

2. Fashion marš! – najdlhšia módna prehliadka v uliciach centra Bratislavy (1. 5. Bratislava)

3. Dizajnérske Showroomy – najväčší butik so slovenskou módou na Slovensku (1. – 4. 5. v Kontakte)


„Are You Ready?“ je podujatie, ktoré spája vzdelávanie, kultúru, predaj a prezentáciu módy do jedného 5-dňového podujatia. Jednotlivé akcie majú osloviť rozmanité publikum a priniesť módu ku každému, kto sa o ňu zaujíma z rôznych dôvodov.

„Módny ekosystém na Slovensku potrebuje podporu, aby dokázal prinášať výsledky dizajnérom a aj jej konzumentom. V konečnom dôsledku tak podporíme celý segment kreatívneho priemyslu, čo je jedným z bodov misie SFC,“ hovorí Dana Kleinert, zakladateľka SFC.

Konferencia je jediná vzdelávacia akcia tohto druhu na Slovensku. Tohtoročnou témou je Identita značky. Hlavnou spíkerkou bude Angličanka Hannah Middleton, ktorá má bohaté skúsenosti z pozície nákupkyne módnych kolekcií pre House of Fraiser, Arkadia Group či John Lewis. Teda najväčších obchodných domov v Londýne so stovkami módnych značiek. H. Middleton učí na London College of Fashion, kde študentom odovzdáva neoceniteľné rady z praxe. „Špeciálnym formátom na konferencii sú prezentácie dizajnérov. Tí majú 5 minút, aby zahraničnej hosťke predstavili svoje značky tak, aby ich spoznala a nadchla sa pre ne. H. Middleton im povie svoj názor a odporučí ďalšie smerovanie. To môže byť pre väčšinu z nich dlhodobý zdroj inšpirácie a vízie do budúcna. Vďaka tomuto formátu sa veľa naučia aj účastníci konferencie,“ vysvetľuje Zuzana Bobiková, manažérka projektu z SFC.

Ďalší deň sa od vzdelávania presunieme k živej forme prezentácie slovenskej módy. Fashion marš! je najdlhšia módna prehliadka v uliciach Bratislavy, ktorú organizuje o.z. Denamit v spolupráci s SFC. Viac ako 50 modeliek, modelov a známych osobností predvedie kolekcie 6 dizajnérov a prinesie tak slovenskú módu priamo k ľuďom do ulíc. „Chceme tak odstrániť bariéru a dištanc od módy ako sa to deje na uzavretých módnych prehliadkach. Slovenská móda patrí čo najbližšie k jej zákazníkovi a potenciálnemu hrdému nositeľovi,“ hovorí Michaela Bednárová z o.z. Denamit a dizajnérka značky PUOJD. Fashion marš! skončí v Kontakte, kde celý večer budeme pokračovať s módou na Slovak Fashion Dress Code Party.

Po Fashion marš! akcia stále pokračuje. Módu, ktorú predstavíme na konferencii a na pochode v uliciach, si ľudia budú môcť prísť kúpiť do najväčšieho  butiku slovenskej módy na Slovensku – do Dizajnérskych Showroomov v Kontakte na Ventúrskej ulici  od 1.5. – 4.5. Viac ako 25 slovenských a českých dizajnérov a značiek už po tretíkrát budú prezentovať svoje kolekcie, odevy a doplnky. Novinkou sú aj značky z Maďarska a Rakúska. Všetci dizajnéri sa tešia na zákazníkov, ako aj milovníkov módy, ktorí si budú môcť pozrieť kolekcie lokálnych návrhárov a značiek na vlastné oči. Môžu si tak overiť  kvalitu, spracovanie, spoznať cenovú dostupnosť a obohatiť svoje šatníky o nové jarné či letné kúsky. Showroomy doplníme programom v sobotu večer počas Late Night Shopping, kde stylisti predvedú ako sa dajú dizajnérske odevy nosiť na rôzne príležitosti. 

Uhádnete, z čoho sa skladá logo Are You Ready? For Fashion?

Uhádnete, z čoho sa skladá logo Are You Ready? For Fashion?