BoyBand si dáva pauzu. Jeho hudobné lúčenie čaká KC Dunaj

V hudobnej histórii vzniklo a vznikne množstvo boybandov, ale Ty Nikdy BoyBand je len jeden. Je to rap v jeho najčistejšej podobe. Je to spojenie dvoch hláv a dvoch svetov. Je to Idea & Boy Wonder. Skôr než sa tieto dva svety načas rozdelia, BoyBand neodíde bez rozlúčky. Vo štvrtok 7. mája čaká fanúšikov v KC Dunaj koncert, na ktorom sa vydajú do neprebádaných krajín rapu! O support sa postará ich kamarát z labelu Ty Nikdy DJ AKA, Lkama z Gramo Rokkaz a DJ Bizzare.


“Nie je to koniec, ale len pauza a priestor pre naše sólo albumy, ktoré vyjdu v tomto roku. boyBand nemôže dať definitívne zbohom, i keby sme chceli. Stále nám niekto volá a píše ohľadom koncertov. Ale teraz bude čas na sólo albumy,” vysvetľuje Idea, prečo sa s Boy Wonderom v spoločnej tvorbe na istý čas odmlčia. Predtým však v Bratislave odohrajú koncert zložený z debutového albumu Best Of aj druhej platne Galapágy. “BoyBand, Madam Pompadúr, Čevabčiči Swag a v neposlednom rade Tour de Bars,” vymenúva Idea skladby, ktoré má od boyBandu najradšej a na ktoré sa určite môžu tešiť aj fanúšikovia. A ako sa vlastne začala písať história ich spoločného projektu? “Adel z Refresheru nás oslovil, či nechceme dať spoločnú skladbu na ich prvý Freshtape. Urobili sme “Úžasňáky" a potom sme si povedali, že urobíme aj spoločný album. a bum, boli dva a bol hype ako blázon a zažili sme s doskami super roky. Niekoho sme nasrali, niekomu sme spríjemnili život. Tak to má byť.”

boyband1

 

BoyBand
je slovensko - česka úderka spájajúca mená Idea a Boy Wonder v tej najlepšej forme a najvražednejšej kombinácii. BoyBand je projekt, ktorý vznikol úplne spontánne bez akýchkoľvek väčších ambícii. Spolupráca Ideu a Boy Wondera ich však nakopla tak, že v apríli 2013 vyšiel album so všehovoriacim názvom Best Of. Po niečo viac ako roku BoyBand zaútočil znovu - albumom Galapágy a opäť ponúkol výlet do neprebádaných krajín rapu. Irónia, punchlines, ale aj seriózny - to všetko je BoyBand! A keďže Idea a Boy Wonder pracujú na samostatných albumoch, zažiť ich spoločný koncert v KC Dunaj môže byť na dlhú chvíľu tá posledná možnosť.

DJ AKA
sa DJingu venuje od roku 2001. Za ten čas si vydobyl renomé ako jeden z technicky najlepších DJov v Česku a na Slovensku. Od roku 2008 sa venuje vlastnej hudobnej produkcii, hlavne v žánroch Drum’n’Bass a Breakbeat.

Lkama
je jazdec stajne Gramo Rokkaz, ktorý sa už pár rokov venuje ako Djingu, tak aj koncertnému hraniu a produkcii. Jeho meno nájdete pod trackmi nielen členov GR teamu, ale spolupracoval aj s menami ako Strapo, Majself, Separ, Zverina, Krok Spet a ďalšími.

DJ Bizzare
je jeden z najvyhľadávanejších DJov na slovenskej hip-hopovej scéne. DJingu sa venuje dobrých desať rokov a jeho sety sú kombináciou hip-hopu, RnB a trapu. Má za sebou vystúpenia vonku aj doma, je tiež známy ako organizátor parádnych žúrov a koncertov.

bb

 

7. 5. (štvrtok)
Štart: 21.00 hod.
Vstup: 7€

Event: www.fb.com/events/687278274731530
Video: https://www.youtube.com/watch?v=71mTRMaYBS0