Braňo Jobus vytýči stred sveta v Obludáriu

Dvanáste Obludárium v poradí bude veselé a duchaplné ako nikdy predtým. Pozvanie neokrôchaného principála Pištu Vandala do jeho manéže, ktorá sa otvorí v stredu 18. februára v KC Dunaj, prijali statočný raper Lyrik, neprekonateľný fyzik Martin Mojžiš, adeptka svätosti – mníška sestra Hermana a šialený varietný génius Braňo Jobus. Hudobným hosťom bude fenomenálne duo Robert Pospiš a Martin Sillay, ktorí zahrajú so sprievodnou kapelou.


Lyrik patrí k ikonám skutočného slovenského rapu. Lyrik je básnik! Nespieva o zlatých retiazkach a značkových teniskách. Ide do hĺbky, ide po podstate. Modré hory nakopávajú zadky a Zlokot je manuálom prežitia pre tých, ktorí ešte neprestali myslieť. Prečo za zaplieta do krvavých potýčok v nočných žrárňach, neprezradí, ale svoje zvery vyvenčí vo veľkom štýle.

Martin Mojžiš je fyzik. Dokázal to, čo sa generáciám fyzikov pred ním nepodarilo. Svojou nezlomnosťou, srdečnosťou, zmyslom pre humor a schopnosťou podávať najťažšie veci prijateľným spôsobom, docielil, že fyzika sa stala na Slovensku populárnou vedou. Predáva knihy v tisícových nákladoch a živí v sebe mnohé zvery. Aké, prezradí v Obludáriu pomocou zverskej rovnice.

Sestra Hermana je mníška a blogerka. Patrí do rádu Satmárok, ktoré sú nositeľkami odkazu svätého Vincenta de Paul. Mníšky z jej rehole sa starajú o deti v škôlkach, o mládež na školách, ale aj o umierajúcich v hospicoch. Čo motivuje mladú ženu, aby sa vzdala všetkých ponúk sveta a vybrala si život v chudobe, čistote a poslušnosti? Aká viera zviera jej vnútorné zviera? Prezradí v Obludáriu.

Braňo Jobus je legenda. Na Slovensku niet charizmatickejšieho speváka, rozprávkara, rozprávača a abstinenta. Jeho zoskupenia Karpatské chrbáty, Abusus a Vrbovskí víťazi patria medzi to najšpecifickejšie, čo sa na Slovenskej hudobnej scéne vyskytuje. Okrem toho organizuje festival Vrbovské vetry, jazdí na obrovskej policajnej motorke a má vlasy po pás. Braňo Jobus je Zver s veľkým „Z“! Viac o svojich pochodoch prezradí v Obludáriu.

Pišta Vandal založil Obludárium, lebo si chcel beztrestne na verejnosti uťahovať zo známych aj neznámych ľudí. Darí sa mu to už druhý rok. Okrem toho má tucet tigrovaných trenírok. Jeho vtipy a postrehy často nesmerujú odnikiaľ nikam, no občas sa mu zadarí a od smiechu plače celé auditórium. Napísal množstvo kníh, ktoré nikto neprečítal, a zložil množstvo pesničiek, ktoré si nikto nevypočul. Jeho zoskupenia ČAD a Vandali získali cenu Radiohead Awards.


Event:

18. 2. (streda)

Štart: 20:00 hod.

Vstup: 7€ na mieste / 6€ v predpredaji v bare v KC Dunaj