Bratislavská PechaKucha slávi jubileum!

29. Presne toľko vydaní má bratislavská PechaKucha Night za sebou. To tridsiate znamená príležitosť obzrieť sa za všetkými prezentujúcimi a preto prináša výber z toho najzaujímavejšieho, čo za predošlých 29 večerov zaznelo.

3. júna (streda) sa v a4 – priestor súčasnej kultúrymôžete tešiť na update od svojich obľúbených architektov, dizajnérov, fotografov, maliarov, filmárov a iných. Dopĺňať ich budú aj hostia predstavujúci aktuálne silné témy, ktoré sa venujú rôznym spoločenským problémom.

Hostia:

Viliam Csino a Martin Mistrík – Cvernovka Režisér a grafický dizajnér predstavia knihu Cvernovka, ktorá zachytáva históriu industriálnej budovy a jej osídľovania kreatívnymi profesiami.

GutGut Inovatívny architektonický ateliér pod vedením Štefana Polakoviča a Lukáša Kordíka, ktorý sa venuje tvorbe od malých intervencií cez navrhovanie budov až po urbánne plánovanie.

Šymon Kliman Fotograf a streetartista, medzi ktorého najznámejšie diela patria veľkorozmerné fotografické projekty vo verejnom priestore Partizáni či Beautiful people.

Magna Deti v núdzi – pomoc Nepálu Slovenská humanitárna organizácia, ktorá poskytuje zdravotnú a sociálnu starostlivosť pre deti a ich rodiny počas humanitárnych kríz, konfliktov, epidémií, prírodných katastrof. Aktuálne pomáhajú stabilizovať krízovú situáciu v Nepále.

MEJD Štúdio Štefana Noska a Kataríny Beličkovej, zamerané na produktový dizajn. Vytvárajú objekty všedného života, inšpirované touto všednosťou, ale dosahujúce nevšedné výsledky.

Pavlína Morháčová Pracuje ako grafická podpora Slovenskej národnej galérie a zároveň vytvára vizuály pre kultúrne podujatia, centrá a knihy. Stojí za projektom alternatívnej mapy Bratislavy M_P_ BA.

Preßburger Klezmer Band Kapela vychádzajúca z tradičnej hudby východoeurópskych židov – klezmeru, do ktorej primiešavajú aj štýly z iných oblastí, ľudové motívy aj moderné vplyvy. Držitelia Radio Head Award 2012 práve vydávajú svoj siedmy album.

Ivana Šáteková Výtvarníčka, ktorá sa zaoberá témami slovenského folklóru, komiksu a subjektívnym sociologickým výskumom. Jej charakteristický ironizujúci pohľad priniesla aj oceňovaná výstava Mám 30 a nemám plán.

Martin Špirec Maliar, ktorý sa podľa vlastných slov snaží byť takým dobrým umelcom, aby nemusel dva roky šetriť na nákup potrieb pre výtvarníkov vo Viedni.

Lýdia Pribišová - Tržnica Bojárt Kurátorka Lýdia Pribišová predstaví projekt českej výtvarníčky Kateřiny Šedej, ktorý sa odohral v Tržnici na Trnavskom mýte. Cieľom umelkyne bolo oživiť a zatraktívniť tento priestor pomocou umeleckej akcie.

Filip Vančo Fotograf, kurátor, pedagóg a galerista, ktorý stojí za galériou Photoport. Okrem iného inicioval aj vznik knižnej edície Osobnosti slovenskej fotografie, ktorej je jedným z editorov.

Jaro Vojtek - Tak ďaleko, tak blízko Autor oceňovaných dokumentov so sociálnou tematikou v najnovšom filme Tak ďaleko, tak blízko rozpráva o svete autistov a ich rodičov.

Zerozero Architektonické štúdio pôsobiace na východe Slovenska. V roku 2013 bol realizovaný ich doposiaľ najväčší projekt Kasárne Kulturpark, ocenený Cenou Dušana Jurkoviča, dvoma cenami CE.ZA.AR. 2014 a Cenou ARCH.


3. jún 2015 (streda)
a4 – priestor súčasnej kultúry
Vstupné:
5 € (predpredaj v TUTO, Stará tržnica a a4 – priestor súčasnej kultúry, Karpatská 2) / 7 € na mieste