Chcete vedieť ako funguje počasie, no čítanie knižiek nie je vaša šálka kávy?

Pre zvedavcov každého veku vyvíja animátorka Veronika Kocourková v spolupráci s fyzičkou Zuzanou Margočovou animovaný seriál Tresky Plesky. Nenechajte si ujsť februárové CMBA a vezmite so sebou aj deti!


V posledný februárový piatok 27. 2. 2015 o 8.30 hod. v kaviarni TUTO budú už tradične pre vás pripravené zdravé chutné raňajky a kávička.

Animátorka a grafická dizajnérka Veronika Kocourková sa najnovšie môže pýšiť autobiografickou knihou „SUPERKOMIX“, ktorej vznik ľudia podporili cez crowdfundingový portál startovac.cz. Veronikin magisterský film „Ako vzniká tornádo“ sa vďaka distribučnej cene „Di Award“ získanej na Fest Anča 2014 dostal až do slovenských kín.

Odbornú konzultáciu pri tvorbe krátkeho filmu poskytli nie len detskí psychológovia a deti samotné, ale najmä fyzička Zuzana Margočová. Absolventka Fakulty matematiky, fyziky a informatiky je zdrojom cenných rád z oblasti atmosférických javov. Zuzana sa počas svojho bakalárskeho štúdia venovala skúmaniu procesu vzniku bleskov. V súčasnosti pôsobí na Slovenskej akadémii vied, kde sa ako doktorandka zaoberá seizmickým ohrozením Slovenska.

Obe dámy nám pri raňajkách predstavia seba a ich projekt Tresky Plesky. Animovaný seriál vychádzajúci z úspešného krátkeho filmu „Ako vzniká tornádo“ vdýchne život rodinám molekúl. Vďaka ich práci už čoskoro budeme môcť zábavnou formou spoznať dobrodružstvá odohrávajúce sa v našej atmosfére.

Globálny projekt Creative Mornings je séria ranných prednášok spojených s diskusiou v príjemnom prostredí, s rannou kávou a zdravými raňajkami od Bistro St. Germain, konajúci sa v zaujímavých priestoroch. V rámci projektu sa už odprezentovalo takmer 44 000 kreatívnych ľudí z rôznych oblastí. Creative Mornings Bratislava sa koná s mesačnou periodicitou a vstup je voľný!

Tešíme sa na vás na šiestom Creative Mornings Bratislava!

Vstup je voľný, avšak je nevyhnutná registrácia. (http://creativemornings.com/talks/veronika-kocourkova-zuzana-margocova)