Chic na štyroch kolesách

Keď Peugeot prišiel s novým vetrom v segmentoch B a C, na rad prišlo aj ich najmenšie auto do mesta. Kompaktný Peugeot 108 je ako stvorený do mestskej džungle.


Jednoducho francúzske chic na štyroch kolesách. Peugeot stavil na personalizáciu a zákazník si môže svoje auto nadizajnovať podľa vlastných predstáv. Malá „stoosmička“ s dĺžkou 3,47 metrov a šírkou 1,62 metra prichádza v dvoch verziách - hatchback alebo kabriolet, nový majiteľ si môže vybrať počet dverí, množstvo farieb exteriéru a aj rôznych variácií interiéru. Jednoducho, ak chcete ísť do mesta štýlovo, tak potom s týmto Peugeotom.

Predné svetlomety sú do karosérie vložené ako drahé kamene do náhrdelníka. Nechýbajú im LED diódy, ktoré podčiarkujú modernosť. V zadnej časti zase nájdeme svetlá s 3D efektom. V Peugeote nechali na zákazníka, aby si vybral strechu svojho auta – čierna, sivá alebo červená? Slobodu má aj vo výbere z ôsmich farieb exteriéru, v prípade trojdverovej karosérie sú možné aj dvojtónové variácie Red Purple a Gallium. Grey alebo Lipizan White s Ad´kinite, na výber je aj sedem tematických karosérií – Kilt, Diamond, Barcode, Sport, Tattoo, Porcelaine a Porcelaine Ad´kinite.

Pod kapotou sa skrýva aj široký výber motorov. Trojvalec 1.0 e-VTi 68 spriahnutý s päťstupňovým manuálom má spotrebu 3,8 litra na 100 kilometrov, 1.0 VTi 4,1 litra. Novinkou je nový Puretech 1,2 VTi 82 s päťstupňovým manuálom a spotrebou 4,3 litra na 100 kilometrov. Napriek váhe len 840 kilogramov Peugeot perfektne sedí na ceste, postavený je na 14 alebo 15 palcových kolesách. Z bezpečnostných systémov nechýba ABS, systémy Electronic Brake Force Distribution, Emergency Collision BrakingSystem a vypnuteľné ESP. Pod klasickým a sofistikovaným kabátom sa skrýva moderná a dynamická personalizácia. V interiéri z technologických noviniek zaujme systém MirrorScreen a MirrorLink, vďaka ktorým si môžete do auta pripojiť svoj smartfón, pričom je kompatibilný so systémom Android aj iOS. Dominuje tu veľká 7-palcová dotyková obrazovka, cez ktorú pohodlne dokážete ovládať všetko, čo je pre šoférovanie v meste potrebné, od automatickej klimatizácie po zadnú kameru. Za volantom nechýba rýchlomer s indikátormi paliva. Štyri komfortné sedadlá bez problémov tlmia nerovnosti na rozbitých mestských cestách a nevypadnete z nich ani pri ráznejších prejazdoch mestských uličiek.

Peugeot 108 je na Slovensku už v predaji. Stačí popustiť uzdu svojej fantázii a postaviť si auto, ktoré vyjadrí nielen vašu osobnosť ale aj vašu pasiu a vášeň z jazdy mestskou džungľou.