Panoptikum Hypnotikum

Michelle Gurevich

Aká môže byť tvorba umelca s ruskými koreňmi? Pravdepodobne hĺbavá, zamatovo temná, korenená sarkazmom, vrstvená podmanivou melanchóliou. A presne také sú skladby Chinawoman, pri ktorých sa od prvého tónu ťažko vzdoruje myšlienke, že na javisku stojí ženská alternácia Nicka Cavea.


Michelle je fantóm s priznanou identitou. Fantóm, ktorý sa ponoril na dno ľudskej duše a vrátil sa obdarený poznaním a schopnosťou pomenovať abstraktnú chuť života. Nečudo, že sa do jej tvorby zamilovala societa, ktorá sa rovnako rada ponára hlboko pod hladinu stereotypu. Ako dôkaz stačil jediný pohľad do hľadiska. Zhypnotizované!   

Jej rafinovanosť je všetko, len nie výstredný styling či gestikulácia. Do svojho sveta dramatických balád vtiahla celú sálu hĺbkou, mäkkosťou a spontánnou iróniou. Intímne výpovede v skladbách albumu ´New Decandence´ ako Good Times Don't Carry Over, First Six Months of Love, To Be With Others, Russian Romance, jedna za druhou odhaľovali jej krehkosť obalenú silou, osobitý šarm, nekonečnú originalitu a talent! Emotívny záver vystúpenia sprevádzala skladba Party girl z prvého „spálňového“ albumu, ktorú zahrala a odspievala sama. 

Nezabudnuteľný a éterický hudobný zážitok uzavrel v Majestic Music Clube tohtoročný festival Anasoft Litera.

Ssssssssssss....

 

Napísali a nafotili:
Barbora Dolinajová & Valentína Nídelová, GRUS GRUS