Dvadsať postáv a jeden herec? Komédia Chutilo vám, páni? vám to predvedie

Úspešná komédia jedného herca z podivného sveta reštaurácií a čašníkov Chutilo vám, páni? prestrie v stredu 21. októbra na parkete KC Dunaj. Všestranný talent - autor a herec v jednej osobe - Pavol Seriš odohrá počas oceňovanej pohybovej hry viac ako 20 rôznych charakterov. A keďže používa iba minimum rekvizít, počíta s aktívnou predstavivosťou diváka.


“Niektoré postavy majú v hre viac priestoru ako iné a nemôžem povedať, že by som mal nejakú najradšej. Ono sa to mení a každé publikum si obľúbi iné charaktery. Na jednej strane je to fuška, na druhej mám veľa možností, ak chcem prekvapiť i sám seba. Môžem skočiť do ktorejkoľvek postavy,” hovorí Pavol Seriš, ktorý nie je len hercom, ale aj autorom a režisérom tejto úspešnej komédie. “Ťažko sa vyberajú najlepšie reakcie. Minulý týždeň som ju hral pre vysokoškolákov v Zlíne a hralo sa mi výborne. Jedny z naj vystúpení som mal i v Ríme či v Bejrúte. Ale inak sa hrá dobre všade, kde je vnímavé otvorené publikum,” pokračuje Pavol, ktorý v poslednom čase veľa vystupoval v zahraničí. “Vystupoval som napríklad v Taliansku, Maroku, Iráne či Libanone. Na február chystám turné v Kuvajte. Viac a viac robím pohybové spolupráce v českých divadlách, naposledy k inscenácii Je třeba zabít Sekala v Národním divadle Brno. Je to silný kus a podľa kritík vyšiel nad očakávania. V Divadle Bolka Polívku pravidelne tvoríme humoristický Re-Kabaret. K tomu pokračujem v doktorskom štúdiu na JAMU, ktoré ma takisto zamestnáva. Pripravujem novú hru s názvom Pri kase, ktorá bude mať premiéru koncom novembra už tradične v rodnom Trenčíne,” prezrádza svoje plány Pavol, ktorý si pochvaľuje život na voľnej nohe. “Byť na voľnej nohe je oslobodzujúce, nemám šéfa, nemusím sa nikomu spovedať a hrať vo veciach, v ktorých hrať nechcem. Nie je nad to byť pánom svojho času a tvoriť si svoj vlastný program,” dodáva.


Chutilo vám, páni?

je autorská komédia, ktorá v sebe snúbi prvky pohybového divadla, pantomímy, absurdity a tanca. Vytvoril a napísal ju Pavol Seriš, ktorému pri réžii pomohol český herec a režisér Arnošt Goldflam na JAMU v Brne. Seriš hru neskôr preložil do anglického, francúzskeho a poľského jazyka a predviedol ju divákom na festivaloch v Poľsku, Rakúsku, Taliansku, Kosove, Maroku, Iráne či v Libanone. Pýšiť sa môže nielen multikultúrnym publikom, ale aj viacerými prestížnymi oceneniami akými sú napríklad Cena Stana Radiča za Objav roka na festivale Kremnické gagy 2012, Cena Sofia Amendolea na divadelnom festivale Roma Teatro Festival 2014 v Ríme, Cena za najlepší herecký výkon na festivale FITUA 2015 v Agadire v Maroku či Hlavná cena na festivale European Young Theatre 2015 v Spolete v Taliansku.

Pavol Seriš

je absolventom ateliéru pohybového divadla na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne, kde momentálne pokračuje v doktorskom štúdiu. So svojimi hrami, v ktorých mieša fyzické divadlo, stand-up comedy, absurdný humor, pantomímu či tanec, pravidelne vystupuje na Slovensku, v Česku a v zahraničí. Za svoje autorské inscenácie získal mnoho ocenení: najnovšie Poctu Objev roku na festivale ...příští vlna/next wave... 2014 v Prahe, Cenu za najlepší herecký výkon na festivale FITUA 2015 v marockom Agadire či Hlavnú Cenu na European Young Theatre 2015 v talianskom Spolete. 


21. 10. (streda)

Štart: 20:00 hod.

Vstup: 6€

Event: www.fb.com/events/1034951129869261