Conscious Exclusive Collection Spring 2014/ H&M

Česká divízia PR pre H&M organizovala v Botanickej záhrade v Prahe prezentáciu svojej novej kolekcie Conscious Exclusive Collection. Okrem bohémskych strihov, krásnych flamenco farieb a nápaditých vzorov má táto limitovaná kolekcia aj ďalšie špecifikum. Už tretí raz sa nesie v duchu „eco-friendly“. 


Neradi by sme vás zaťažovali dlhým a zbytočným textom o dôležitosti zodpovedného podnikania a trvalo udržateľného rozvoja. Hneď na začiatku chceme za Inspire magazine veľmi oceniť snahu a zapálenosť spoločnosti Hennes & Mauritz. Ohľadne životného prostredia sa vie aj hovorí pomerne dosť. Ale čo situácia málo rozvinutých krajín, kde je väčšina obyvateľstva odkázaná na nízky plat a ich mzda nepokrýva ani základné životné podmienky? Presne tomu sa práve v H&M venujú a je to vidieť aj na kolekcii. Táto švédska spoločnosť si zadefinovala 7. základných bodov, ktorých sa chce držať v rámci svojej „sustainable“ vízie. 

1. Vyrábať a tvoriť pre „conscious“ (uvedomelých) zákazníkov

2. Vyberať si len zodpovedných dodávateľov

3. Chovať sa eticky

4. ..a ekologicky

5. Recyklovať, znižovať spotrebu, neplytvať

6. Využívať prírodné zdroje zodpovedne 

7. Posilniť komunity

Konečne možnosť obliecť sa štýlovo a bez výčitiek. Použité materiály sú organické, recyklovateľné a šetrné k životnému prostrediu. Ale hlavne krásne a nápadité! Samotné prostredie, kde sa prezentácia uskutočnila bolo veľmi originálne. Vo veľkom skleníku Univerzity Karlovy v Prahe plnom paliem, kaktusov a iných exotických rastlín. A v tomto amazonskom prostredí boli poskrývané figuríny oblečené do modelov. Veď nakoniec posúďte sami. A naživo sa môžete presvedčiť od 10. Apríla v Eurovei.

Zatiaľ si užite atmosféru z predstavenia kolekcie na fotkách od Dity Havránkové.