Creative Mornings už aj v Bratislave!

Celosvetový projekt Creative Mornings už mieri aj do Bratislavy. Slovenské hlavné mesto sa tak zapojí do siete 87-mich miest v 30-tich krajinách sveta, v ktorých sa pravidelne konajú tieto ranné diskusie v zaujímavých priestoroch s inšpiratívnymi hosťami z domova i zo zahraničia. 


Prvé Creative Mornings Bratislava odštartuje v rámci Bratislava Design Week v stredu 24. 9. 2014 o 8.30 hod. na Laurinskej ulici. Hosťom bude slovenský dizajnér a konštruktér dopravných prostriedkov Štefan Klein, ktorý stojí za prototypom prvého slovenského lietajúceho auta - Aeromobilu, ktorý žal úspechy aj u odborníkov z NASA. Na diskusiu privezie aj svoj ďalší dopravný prostriedok - elektrickú trojkolku, ktorú si budú môcť návštevníci odskúšať.

Creative Mornings Bratislava otvorí slovenský dizajnér, konštruktér dopravných prostriedkov a pedagóg Štefan Klein, ktorý porozpráva svoj príbeh a načrtne nové možnosti verejného transportu v budúcnosti. Práve on stojí za tvorbou prototypu lietajúceho auta - Aeromobilu, ktorý zaznamenal úspech aj u odborníkov z NASA. Štefan Klein predsadzuje názor, že budúcnosť dopravy je v alternatívach. Rozhodol sa teda pre ich výskum. Z jeho dielne vyšli okrem Aeromobilu aj elektronická kolobežka, motocykel z bambusu, čln, vlak  či bager. Taktiež pôsobí ako vedúci ateliéru transport dizajnu na VŠVU a je autorom kooperácií medzi výskumnými projektmi medzi VŠMU a firmami  Volkswagen, Audi, Škoda, BMW, Ford a Renault. 

Globálny projekt Creative Mornings je séria ranných prednášok spojených s diskusiou v príjemnom prostredí, s rannou kávou a zdravými raňajkami, konajúci sa v zaujímavých priestoroch. V rámci projektu sa už odprezenovalo takmer 44 000 kreatívnych ľudí z rôznych oblastí. Creative Mornings Bratislava sa bude konať s mesačnou periodicitou a vstup je voľný! 

Tešíme sa na vás na prvom Creative Mornings Bratislava s hosťom Štefanom Kleinom, ktoré sa bude konať v stredu 24. 9. 2014 o 8:30 hod. na Laurinskej ulici ako súčasť Bratislava Design Week. Registrácia miest nutná z dôvodu obmedzenej kapacity!