Cynici, svätci a krásky v decembrovom Obludáriu

Decembrové Obludárium bude v znamení Vianoc. Akurát na stromčeku nebudú salónky, ale obludy. Pišta Vandal v stredu 17. decembra v KC Dunaj naservíruje herečku Táňu Pauhofovú, tvorcu Cynickej obludy Rada Ondřejíčka, hudobníka a producenta Mareka Rakovického z Lavagance a františkánskeho mnícha, ktorý sa venuje nepočujúcim – brata Félixa. K vianočnej pohode prispeje akustické vystúpenie Mareka Rakovického.


Táňa Pauhofová je jednou z najcharizmatickejších herečiek mladej generácie, členka činohry Slovenského národného divadla, fajn baba, ktorá má šmrnc, glanc, šarm, vtip i štýl. Zažiť ju v divadle je zážitok, zažiť ju v Obludáriu je výzva. Tánička chová mnohé zvery a nebojí sa ich vypustiť. Pišta Vandal bude zapichnutý v kresle počúvať so zatajeným dychom!

Rado Ondřejíček robí roky v reklame. Raz si povedal, že má čo povedať a hnaný vnútornou beštiou napísal koment na fotku do novín. Tak nejak sa zrodila Cynická obluda – zrkadlo pokrytcov, nafúkancov a zbabelcov. Na mušku si berie všetkých bez milosti! Jeho zvery? Fúúúú. Divé a nebezpečné! Ale Pišta Vandal sa ich nezľakne! Cynická obluda sa prvýkrát na svet bude dívať s láskou!!!

Marek Rakovický je gitaristom, spevákom, zvukovým majstrom a hudobným producentom. V deväťdesiatych rokoch stál pri zrode slovenskej extrémnej undergroundovej scény. So svojou kapelou Testimony valcoval Slovensko aj Čechy. Neskôr založil skupinu Rajnees inšpirovanú orientálnou spiritualitou. Jeho zoskupenie LAVAGANCE dnes patrí k tomu najlepšiemu, čo nájdeme na slovenskej hudobnej scéne. Dostali sa dokonca do MTV! Marek sa dlhé roky venuje thajskému boxu a vlastní hudobné nahrávacie štúdio. Je milovníkom vietnamskej kuchyne a nosí v sebe rôzne zvery, ktoré predvedie v Obludáriu!!!

Brat Félix je františkán a rímskokatolícky kňaz. Chodí v mníšskom habite a jeho život zrkadlia tri sľuby: chudoba, čistota, poslušnosť! Venuje sa pastorácii nepočujúcich. Aké už len môže mať zvery v sebe jeden mních? Buďte si istí, že veľké. Každodenné boje, veľké nepokoje, nastavovanie druhého líca a odpúšťanie. Veličiny, ktoré sú aktuálne, no vedia vyburcovať každú obludu. Trúfne si na Pišta Vandal na muža svätého života? Trúfne!

Pišta Vandal je ostrieľaný harcovník, drak, spisovateľ, básnik a rokenrolový matador. Ničoho sa nebojí! Ani vodníkov, ani básnikov, ani spevákov! Chová náklonnosť k divým zverom, živí ich slovom aj perom! Aktuálne vydal svoju trinástu knihu Lotrove kázne. Je to kniha plnú radosti, vtipu, no i bázne! Jednoducho čistý „blázen“, ktorý zo svojich hostí vydoluje vždy maximum!

Event: www.fb.com/events/1566288096917033

17. 12. (streda)

Štart: 20:00 hod.

Vstup: 7€ na mieste / 6€ v predpredaji v bare v KC Dunaj