Do Obludária patria blázni i psychiatri!

Obludárium bude v marci o knihách, bláznoch, zbesilej gitare a skutočnej fotografii. Pozvanie Pištu Vandala na stredu 25. marca do KC Dunaj prijal najvášnivejší čitateľ kvalitnej literatúry na Slovensku Dado Nagy, psychiatrička a psychoterapeutka Natália Kaščáková, najrýchlejší rockový gitarista Jimi Cimbala a najlepší slovenský fotograf Matúš Zajac. Do tónov makabróznej harfy a plačúcej gitary zaspieva charizmatická Barbara BLOOM!


Prvým hosťom večera bude Dado Nagy, ktorý prečítal snáď všetko, čo sa prečítať dalo. Myslíte, že mu to stačí? Stále je mu málo! V rozhlase má reláciu o knihách, v kníhkupectvách robí besedy, dokonca mal reláciu aj v televízii. Živí v sebe zvláštne šelmy. Prečo číta, čo číta a čo by nikdy nečítal! Aj o tom porozpráva Pištovi Vandalovi v Obludáriu.

Na pretras prídu aj vážne témy. Natália Kaščáková je psychiatrička a psychoterapeutka. Takže ak niekto predstiera, že je blázon, ľahko ho odhalí. Jej kniha Obranné mechanizmy z psycho-analytického, etologického a evolučno-biologického aspektu čerí vody československej psychiatrie. O čom je táto kniha a aké je Natálkino vnútorné zviera? A aká kazajka ju zviera? V Obludáriu prezradí aj nechcené detaily zo života psychiatra.

Keď sa povie fotka, väčšina z nás si predstaví fotku zo žúru na Instagrame. Ale sú ľudia, pre ktorých je fotografia náboženstvom. Matúš Zajac je jeden z najvýraznejších fotografov na Slovensku. Na svojich fotkách vie byť neviditeľný, dokáže preniknúť do najintímnejších sfér ľudského prežívania. Ak by bol profesionálny ostreľovač, dostal by každého! Našťastie je jeho zbraňou „iba“ fotoaparát.  Jeho kniha MIMO/OUT mapuje život komunít a kniha Podoby viery vznikala dvadsaťpäť rokov. Matúš zajac je sám veľké zviera.

Ďalším v poradí, z ktorého Pišta vymámi pravdu i nepravdu, bude Jimmy Cimbala – masakrózny brčkavý  gitarista. Jeho sóla sú rýchle, čisté a extrémne. Gitara v jeho rukách kvíli, plače, reve, škrečí, no i spieva. Jimmi Zahrá čokoľvek! Videli ste ho ako muzikanta v Superstar, hral s Luckou Bílou a jeho kapela Metropolis patrí k tomu najkvalitnejšiemu na Slovensku.

Celé Obludárium bude ako vždy pod drobnohľadom Pištu Vandala, ktorý  je majstrom ostrých bonmotov i láskavých anekdot. Vymyslel Obludárium, napísal trinásť kníh, nahral dvadsať albumov. V marci to roztočí ako nikdy predtým.

Hudobným hosťom večera bude fenomenálne zoskupenie Bloom. Je to kapela, ktorú tvoria dve bijúce srdcia – Barbara Bloom Drahovská a gitarista Lukáš Kyška. Keď sa do toho oprú je to uragán, keď uberú plyn, je to víchor. Občas si prizvú aj harfu a vtedy to je čistý vodopád citov a nehy. V Obludáriu predvedú, čo ľudské ucho nepočulo, a ľudské oko nevidelo.


Event: www.fb.com/events/775626079186319

25. 3. (streda)

Štart: 20:00 hod.

Vstup: 7€ na mieste / 6€ v predpredaji v bare v KC Dunaj