Dostaneš sa kamkoľvek, dostaneš sa všade

Dvadsať rokov od uvedenia prvého modelu na trh je tu už tretia generácia modelu Twingo. Malý Francúz sa môže pochváliť šarmom, dobrými jazdnými vlastnosťami a praktickosťou. Nezabúdajme na originalitu. Mimochodom, viete o nejakom malom aute, kde sa pohodlne natiahne taký basketbalista? My áno. Volá sa Renault Twingo.


Vaša jedinečnosť si zaslúži podporu tými správnymi doplnkami. Uvažovali ste ale, či sa k vám hodí napríklad vaše auto? Twingo bolo navrhnuté tak,  aby ladilo s duchom konceptov Twin’Z a Twin’Run. Doladiť si ho môžete do svojich obľúbených farieb, takže vám na cestách nebude páru. Modrá, červená, žltá a biela odzrkadľujú optimistickú povahu auta a jedinečnosť jeho majiteľa. Tam však Renault neskončil. Pacifique Blue, Etoile Black či Cappuccino Brown zbadáte na parkovisku za pár sekúnd – a teda žiadne dlhé hľadanie medzi stovkami sivých áut. Vďaka predĺženej očnej línii sa s Twingom odlíšite aj od iných malých áut. A navyše, vhodne navolené grafické prvky z vás spravia športák, a to s výhodami praktického typu vozidla. Win-win situation. Ste „mužný”, „ženský“, „zen”, „šport” alebo dokonca „vintage”?

Personalizácia navonok pritiahne závistlivé/obdivné pohľady, no interiér podľa vašich predstáv robí z každej jazdy jedinečný zážitok. Orámovanie prístrojového panela, výduchov klimatizácie a ovládačov na volante si môžete vybrať biele, alebo v iných zaujímavých farbách – Black, Flamme Red, Dragée Blue. Navyše rám prístrojového panelu je k dispozícii v dvoch povrchových úpravách – „golfová loptička” alebo hladká farba (modrá, biela, čierna alebo červená). Twingo je prosto fešák, zvonku aj zvnútra.

Preveziete čokoľvek

Twingo je veselé mestské auto. Ideálne do plných ulíc, kde sa bude živo prepletať medzi „praktickými“ suv-čkami. S dĺžkou 3,59 metra je o 10 cm kratší než jeho predchádzajúca verzia, a predsa je v kabíne o 33 centimetrov viac priestoru. Len si predstavte, ako sa s takýmto autíčkom bude parkovať. Twingo navyše klame telom. Trojdverák? Ale kdeže! Päť dverí, a teda viac výhod.

Malé auto s motorom vzadu? Opäť kus športového ducha z dielne Renault. Twingu to prepožičalo väčšiu obratnosť a stabilitu na cestách. Správa sa ako vozidlo s pohonom prednej nápravy, avšak netrpí neduhom nedotáčavosti. Nemusíte byť teda žiaden profi pretekár, aby ste si jazdu v ňom užili.

Umiestnenie motora, a možno vás to prekvapí, nijako neohrozí batožinový priestor. Po sklopení predného aj zadného sedadla vznikne priestor dlhý až 2,31 metra, kde je možné prepraviť napríklad poličku na knihy, violončelo a podobne. Alebo sa v aute vyspí aj nejaký ten basketbalista. Nikdy neviete, kedy sa vám niečo takéto zíde...

Inteligentný telefón potrebuje inteligentné auto

Systém R & GO® prepája váš smartfón s Twingom. Stačí si stiahnuť aplikáciu a hneď máte poruke informácie a ovládanie k navigácii, telefónu, multimédiám a palubnému počítaču. Jediné, čo nemôžete cez smartfón spraviť, je samotné šoférovanie. Ale túto radosť vám a vášmu Twingu nikto nevezme.

Twingo vás môže tešiť aj vďaka R-Link Evolution, čo je zabudovaný tablet. Jeho špecifikom je výkonnejší software, prístup k digitálnemu rádiu a veľa aplikácií. Je to užívateľsky najpriateľskejší a najintuitívnejší multimediálny systém, aký si len viete predstaviť. Byť v dokonalej komunikácii s vozidlom je niečo, o čom sme zatiaľ len snívali vďaka sci-fi. A pritom budúcnosť je tu už dnes, a to v peknom malom vydaní – v Renaulte Twingo. Aké bude to vaše?