Dubioza Kolektiv kolektívne na Slovensku!

A sľubuje energickú zmes štýlov aj politicky nekorektné vtipy. Koncert jednej z najväčších hudobných senzácií z východnej Európy Dubioza Kolektiv čaká fanúšikov v sobotu 12. decembra v KC Dunaj. Kapela z Bosny a Hergcegoviny je preslávená výbušným mixom štýlov ako hip-hop, rock, reggae, dub, ska či balkánsky folklór a silným príbehom, ktorý sa premieta do jej hudby. Ako predkapela vystúpi Coffeeshock Company. O DJský support sa postará Brigada Rakija.


“Budeme hrať na plné pecky hudbu, ktorá je mixom rôznych hudobných štýlov od rocku až po kazačok, od Rihanny až po Nirvanu. A určite budeme hovoriť veľmi zlé a politický nekorektné vtipy medzi piesňami. Konzumácia domácej rakije či primerané množstvo piva sa vysoko odporúča, aby ste strávili našu šou v celej svojej kráse,” odkazuje svojská kapela slovenským fanúšikom. V jej podaní zaznie zdanlivo nezlúčiteľná zmes reggae, hip-hopu, hardcore a bosnianskeho folklóru, chýbať nebudú ani texty, ktoré bez servítky tnú do tém nacionalizmu, korupcie a bezprávia. “Dubioza Kolektiv vystupujú ako kompaktné teleso, ktoré skúša, ako ďaleko môže zájsť v experimentovaní a čo všetko si môže dovoliť, aby zradilo svoje vlastné ideály,” alebo “stopercentné nasadenie všetkých členov Dubiozy mení koncert v šou, ktorá musí strhnúť každého, kto je naladený na rovnakú hudobnú vlne,” to sú ohlasy na vystúpenia tejto skupiny, ktorá Bratislave sľubuje nezabudnuteľný hudobný večer.

Dubioza Kolektiv (BIH)

“Neskutočná smršť moderných a tradičných štýlov” alebo “adrenalínová zmes hard coru, reggae, hip-hopu a bosnianského folklóru”, takto opisujú vystúpenie skupiny hudobní kritici. Dubiozu Kolektiv tvoria hudobníci Adis Zvekić, Almir Hasanbegović, Brano Jakubović, Vedran Mujagić, Armin Bušatlić, Senad Šuta, Mario Ševarac a Dragan Jakubović, ktorí majú za sebou množstvo vystúpení po celej Európe. Na konte majú osem albumov, cenu MTV EMA v kategórii The best Adria Act a album 5 do 12 bolo nominované na cenu IMPALA Independent Album of the Year.

Títo hudobníci boli počas vojny v Bosne vo veku medzi 11 a 15 rokom a nemali na výber. Museli prenášať pitnú vodu ulicami obliehaného Sarajeva a nevedeli, či nejaká guľka alebo granát neukončí ich cestu. Ale taktiež skúšali v pivniciach, organizovali výstavy a koncerty a udržiavali tak seba i ostatných v odpore proti vojne. Tá vojna ich navždy zmenila. Nemôžete čakať, že kapela s takýmito skúsenosťami bude hrať ako všetky ostatné.

Coffeeshock Company (AT)

je kapela z Viedne, ktorá sa predstaví zmesou kvalitného SuperSkunkRockReggae. Skupina, ktorá vystúpila vo viacerých európskych krajinách, vydala tento rok svoj druhý album. Poslucháči na ňom nájdu aj spoločnú skladbu s Dubioza Kolektiv.

Brigada Rakija

sú DJi Lenin Krevic a Dr. Tesla, ktorí si idú bláznivú jazdu žánrami world music ako balkan beats, gipsy sound, klezmer, Ostblok reggae, electro swing, cumbia či 90s trash.

12. 12. (sobota)
Štart: 21:00 hod.
Vstup: 12€ v predpredaji v bare v KC Dunaj

Event: www.fb.com/events/1722195238004265

Links:

https://www.youtube.com/watch?v=FZZJeMKJV3M

https://www.youtube.com/watch?v=EuQLMXyGQOE