Dva hudobné fenomény, jeden fenomenálny koncert

V piatok 24. apríla čaká KC Dunaj originálny koncert dvoch slovenských fenoménov - rapera a DJa Veca a bubeníka Martina Valihoru, na ktorom bude hrať prím improvizácia a freestyle. Ich originálny spoločný jam doplní Vecov hypeman Škrupo, ktorý s ním zaspieva ich niekoľko najväčších hitov. Parádny program sľubujúci nevšedné hudobné zážitky doplnia supportujúci DJi Beyuz a MtotheG.


Vec

Branči Kováč patrí k špičke hip-hopovej scény v Česko-Slovensku. Rapuje mu to už roky, jeho albumy poznajú fanúšikovia naspamäť spredu aj odzadu. Naposledy vydal platňu Stereo Farbo Slepo, ktorú na Radio Head Awards vymenil za sošku. Vec je však aj skúsený DJ, má na konte tiež víťazstvo na česko-slovenskom šampionáte v DJ-ingu a účasť na svetovom finále.

Martin Valihora

Výborný bubeník, ktorý sa uplatnil aj na medzinárodnej scéne a strihol si spolupráce s viacerými muzikantmi svetovej triedy. Martin, ktorý pochádza z hudobníckej rodiny, vyštudoval bicie a perkusie na bratislavskom konzervatóriu, svoj talent si cibril aj na prestížnej Berklee College of Music. Spolupracoval s domácimi IMT Smile, Prúdy, Fermata či Collegium Musicum, zo zahraničných spoluprác je najznámejšie jeho spojenie s Hiromi Uehara.

Škrupo

MC a DJ, ktorého často uvidíte na pódiu po boku Veca. Hral už na mnohých party a postaral sa o support viacerým kapelám a umelcom. DJ Škrupo a.k.a. Daddy Skrupee holduje hlavne žánrom hip hop, dancehall a reggae.

Beyuz

DJ a producent, ktorého meno sa spája najmä s moderným spevákom Hafnerom. Bejči má na rováši pestrú paletu hudobných produkcií, napríklad vlani on a Tono S. vydali album Návraty, na ktorom sa vrátili do čias gentlemanov a poctivej hudby.

MtotheG

Šéf online labelu ajlávmjuzik nemusí o svojej láske k hudbe nikoho presviedčať. Dôkazom pre všetkých neverníkov je internetové vydavateľstvo podporujúce tuzemskú produkciu, rovnako ako jeho hranie. V ňom nájdete žánrovú pestrosť, v ktorej nechýba klasika ako J. Dilla, James Brown či Michael Jackson.


Event: www.fb.com/events/1552580091673292

24. 4. (piatok)

Štart: 21:00 hod.

Vstup: 7€