Ty si ešte stále nepočul o Elections In The Deaftown?

Príď na Indietronicu! Indie-rocková skupina Elections In The Deaftown práve finišuje svoj debutový album, pred jeho fyzickým vydaním ho práve na tejto párty predstaví v piatok 20. novembra v KC Dunaj. 


“Album si vydávame sami, to znamená bez vydavateľstva. Bude obsahovať dvanásť skladieb. Polovica z nich sú staršie veci, ktoré vznikali počas posledných zhruba dvoch-troch rokov, a polovica sú nové piesne. Staršie piesne sme sa rozhodli dať nanovo zmixovať a zmastrovať, čím sa posunuli po zvukovej stránke, pričom si podľa nášho názoru stále zachovajú skúšobňovú "špinavosť",” približuje spevák kapely Lukáš Zdurienčík. Tak ako na zatiaľ vydaných EPčkách, aj na tomto albume budú texty v angličtine. “Existuje pár kapiel, ktoré hrajú podobnú hudbu ako my, spievajú v rodnom jazyku a je to super, no nám zatiaľ ako vyjadrovací prostriedok angličtina úplne stačí,” pokračuje Zdurienčík. A práve na tieto skladby sa môžu tešiť fanúšikovia na Indietronice. “Piesne z albumu tvoria drvivú väčšinu nášho koncertného programu. Chceli sme, aby tam bol prítomný už aj fyzicky, ale bohužiaľ to asi o chlp nestihneme,” dodáva.

Elections In The Deaftown

je päťčlenná indie rocková kapela z Považskej Bystrice, v ktorej tvorbe cítiť záľubu v kapele The Cure i v žánroch indie, shoegaze či postpunk. Na podkladoch poctivých basových liniek a špinavého zvuku vytvára táto skupina melancholické piesne ozvláštnené skreslenými gitarami a klávesovými plochami. Kapela v zložení Lukáš Zdurienčík (spev, gitara), Lukáš Harvánek (gitara, vokály), Juraj Hariš (basa, vokály), Martin Husarik (klávesy, vokály) a Ľuboš Šamaj (bicie) majú na konte dve EPčká A Kind Of Storm a Bits and Pieces.

Na párty do tanca zahrajú aj

Diablo & Krto (Indietronica residents)

je ostrieľaná dvojica Depeche Mode positive DJov, ktorí ponúknu súčasné skladby s výberom najlepších trackov z minulosti. V ich setoch nájdete okrem 80s aj aktuálne žánre ako indie, glamour či electropop. Diablo & Krto majú bohaté zážitky z Depeche Mode parties ale aj z afterparties po koncertoch tejto kultovej skupiny.


20. 11. (piatok)
Štart: 21:00 hod.
Vstup: 5€

Event: www.fb.com/events/1632807486958021
Link: https://www.youtube.com/watch?v=ZWMtw5MiRPA