Electronic Beats ovládne aj Bratislavu

Telekom Electronic Beats 2014 ovládol a ovládne Prahu (28. marec), Varšavu (4. apríl), Bratislavu (11. apríl) a Kolín nad Rýnom (23. máj). Industriálne priestory bratislavskej Refinery Gallery predstavia 11.4. 2014 viaceré zvučné mená globálnej elektronickej scény. 


Festival Telekom Electronic Beats znamená aj mnoho sprievodných aktivít, ale kto by si nechcel užiť najmä skvelú živú hudbu? A čo prináša tento ročník?

Four Tet

Vďaka Telekom Electronic Beats si môže bratislavské publikum vychutnať aktuálnu hviezdu tanečnej elektroniky, Londýnčana Kierana Hebdena, známejšieho pod menom Four Tet. Jeho spolupráce s menami ako Jamie XX, Burial alebo Thom Yorke z Radiohead a Atoms for Peace, sú len potvrdením jeho výnimočného talentu.

Daphni

Ďalším dôležitým vystúpením festivalového programu bude DJset projektu Daphni. Pod týmto pseudonymom sa skrýva v Británii žijúci Kanaďan Dan Snaith, známejší aj ako Caribou, ktorý si toto nové alter ego zvolil pre svoje klubovo orientované kompozície so zvukom súčasnej house music.

I Break Horses

A neboli by to Electronic Beats, keby nepriniesli aj potenciálne budúce hviezdy. Prvou z nich je švédske indiepopové duo I Break Horses, ktorí sa okrem iných úspechov môžu pochváliť aj pozíciou predskokanov na turné islandských velikánov Sigur Rós či Francúzov M83.

Jungle

Špeciálny hosť Telekom Electronic Beats. Veľkú budúcnosť predpovedá svetová hudobná kritika aj dosiaľ záhadnému britskému projektu Jungle. Totožnosť umelcov stojacich za projektom je však naďalej skrytá. Čerstvo majú za sebou premiérové živé vystúpenia a tak slovenské publikum bude jedným z prvých, ktoré zažije toto originálne duo na vlastné uši a oči. Mienkotvorné médiá ako The Guardian či NME ho bez váhania zaradili medzi horúce tipy pre rok 2014.

Jimmy Pé

Lokálnym zástupcom v programe bude slovenský producent Jimmy Pé, ktorý sám seba označuje ako kreatívneho prieskumníka zlomených beatov. Na festivale Electronic Beats zastane dôležitú úlohu dídžeja, ktorý bude prepájať jednotlivé vystúpenia večera.

 

Nezabudnite - Refinery Gallery, 11.4., skvelá elektronická hudba, kopec priateľov a dokonca aj my. Vidíme sa tam?