Fashion soda

Foto: courtesy elle.com

Foto: courtesy elle.com

Ako vyzerajú letné fashion trendy? Len smelo čítajte a kochajte sa.


American dream

Komfortné oblečko sa nájde pre tohtoročnú letnú sezónu predovšetkým v klasike.  ‘Zelená’ svieti pre najstarší kúsok odevu – na mysli máme košele -  v pohodlných strihoch od amerických značiek Altuzarra, Christopher Kane a Alexander Wang. Ich návrhári dali prednosť bielym košeliam, vy si svoj americký sen rozhodne môžete uskutočniť aj v iných farbách.


Lapač snov

Množstvo látky potrebné na ušitie ala Raťafák Plachta nohavíc by stačilo takisto na lapanie snov Vašich susedov. Kvapka jednoduchosti nepopierateľne podnietila kreatívny proces Issey Miyake, Karen Walker a Roksanda Ilincic, ktorí narichtovali škálu širokých nohavíc pre módne mysliacich globetrotterov.


 Déjà vu

Spojenie ‘shirting season’, v preklade - košeľová sezóna, sa vynára na internetových stránkach fashion blogerov. A musím súhlasiť. Po košeliach, ďalším hitom leta tu máme košeľové šaty. Pridajte sa aj Vy k obdivovateľom účelnosti ako aj samotní návrhári módnych domov Yohji Yamamoto, Paul Smith, Sacai, Carven a Emanuel Ungaro.


Králik v klobúku

Právo zaspomínať si na slávne chvíle mladosti, keď sa skákalo do rytmu Nirvany, nik neodoprie nasledovateľom trendov. Tým bez peňazí stačí vyhrabať staré kockaté flanelové košele a tých, ktorí chcú luxusný upgrade, musíme poslať do obchodov značiek Chanel, Daks a Rodarte.


Predpoveď naplnená

Na fashion show Rochas, Oscar de la Renta, Vivienne Westwood nájdete nielen na trende naberajúce midi sukne ba aj neprehliadnuteľné topánočky. Netreba nám vešticu, aby sme uhádli, že po rokoch plných mini a maxi sukní sa budeme promenádovať v midi dĺžkach. Sú super pre teba aj pre mňa, zakryjú všetko možné keď treba a zdôraznia váš fajný vkus na topánky.


Hybrid

Košeľové asociácie pokračujú. Ani tričko ani košeľa, tak by sme zodpovedne rozšifrovali strihy dizajnérov Fendi, Dolce & Gabbana a Alexander McQueen.  Kreácie - vizuálne atraktívnejšie ako tričká, sú ušité z jemných prírodných materiálov ako napríklad ľan a bavlna.

 

 

Foto: courtesy elle.com