Festival, ktorý má v logu bradavku

Bratislavský queer festival Radio Kiki má za sebou už tretí ročník. Zámerom festivalu bolo poprekrúcať naše predstavy o tom, čo je mužské a čo ženské, čo je hetero a čo je teplé, čo je pop a čo punk. Festival má v logu bradavku ako symbol našich predsudkov - odhalená mužská ako niečo všedné, čo nevyvoláva najmenšie pobúrenie, odhalená ženská bradavka ako niečo amorálne a provokujúce. Pritom, ak by sme prekryli na fotke obnažené ženské bradavky mužskými, bol by v tom rozdiel?


Speváčka kapely Impreus

Speváčka kapely Impreus

Tretie Radio Kiki bolo v sobotu 22. augusta v Bratislave a to na troch miestach. V Starej tržnici mohli návštevníci a návštevníčky spoznať prácu LGBTI združení. Svoje aktivity predstavili tieto organizácie: Iniciatíva Inakosť, Divadlo NoMantinels, PRIDE Dúhové Košice, Dúhový PRIDE Bratislava, TransFúzia, Q-centrum, Lotosové kvety, LGBT workout. Poobede akcia pokračovala v Tepláreň Café, kde hrali do večera dídžeji Vesnu a Nada El.

V noci obsadilo Radio Kiki KC Dunaj, ktoré zažilo inváziu bradaviek. Tie boli polepené po stenách a lietali aj v projekcii za kapelami a dídžejmi. Headlinerom večera bol britský dídžej a producent Ray Noir. Predstavil sa s vlastnými skladbami aj v dídžejskom sete s britskou kolegyňou - očarujúco talentovanou aj krásnou Samanthou Togni. Na pódiu vystúpil so svojou živelnou energiou aj pražský hudobník HOLY. Domácu queer scénu zastúpila kapela Impreus, ktorá sa od začiatku zameriava výlučne na vlastnú tvorbu bez žánrových limitov. A presne o to festivalu ide, namiesto stereotypov a hraníc len živá a slobodná energia.

 

www.radiokiki.sk.
Roman Samotný
Foto: Daša Vašková