Pri Dóme sa grejpovalo

Vo vzduchu cítiť leto a vo vysokom dátume príchod festivalov. A aby sa na žiadny nezabudlo, veľmi radi sa pripomínajú. Máš rád Grape? My áno. A ako! Práve preto sme si v stredu 24. júna zašli na Grejp pri Dóme.


Načo robiť festivalovú tlačovku len pre pozvaných novinárov, keď predsa môžu prísť všetci milovníci festivalu a ešte k tomu sa aj zabaviť, zakrepčiť si, zasúťažiť a tí šťastnejší aj vyhrať lístky?

Pri Dóme sv. Martina v Bratislave sa v stredu skoro popoludní začali zbiehať ľudia. Náhodní zvedaví preto, že zbadali blížiacu sa akciu podľa stage-u, ktorý vyrástol na trávnatej ploche pri Dóme, iní cielene, lebo jednoducho zbadali event na facebooku. Každopádne, o tom, že to bola dobrá akcia, svedčia nielen turisti fotiaci si dav rozlezený na tuli vakoch na Rudnayovom námestí. Ak si bol pozrieť, netreba zbytočné slová a rovno si pozri fotografie. Ale ak si nebol, vedz, že si zmeškal Tomáša Slobodu, Katarziu, Kácečko Kvíz, z ktorého si sa dozvedel okrem iného aj to, aký bude dresscode tohto ročníka, koľko rokov má najstarší účastník (81, mimochodom!) či kto a prečo mal zakázaný vstup do areálu. Aké je to fotiť na polaroid si si mohol vyskúšať na workshope s Instant Shop, loptičku si ponaháňal po pinpongovom stole a do kroku zahrali Prešporskí junáci, akustická PARA (spievajúceho Laskyho na gitare sprevádzal Walter Schnitzelsson) a pekný večer zakončili EMONOIZBOY s ich DJ-ským setom. A keby sa chalani nemuseli o desiatej večer pobaliť, tak by si viacerí aj zakrepčili, tak dobre hrali!


Ľutuješ, že si Grejp pri Dóme zmeškal? Nevadí, chystaj si outfit. Pretože už 14. augusta sa stretneme na piešťanskom letisku, kde prežiješ jednu obrovskú víkendovú halucináciu! Dresscode tohto ročníka je totiž PSYCHEDELIC!

 

Autor foto: Róbert Ludrovský