Heiligenblut - magická horská dedina

Domčeky obsypané snehom, čnejúca štíhla veža gotického kostola, majestátny vrch v pozadí. Scenéria ako zo zimnej rozprávky. Dedinka Heiligenblut je však reálna.


Sídlo zimných radostí Heiligenblut je tou najkrajšou horskou dedinkou v Rakúsku. A nie je určená len na zbožné obdivovanie prírody národného parku Hohe Tauern. Nájdete tu top ski resort. Moderná lanovka vás vyvezie priamo na slnečný svah Álp, kde si to užijú najmä odvážni freerideri, a to od konca novembra do konca apríla. A dohliadať na vás bude majestátny vrch Grossglockner (s výškou 3 798 m)!

Vysoko nad romantickou horskou dedinkou Heiligenblut nájdete jedno z najrozmanitejších prírodných lyžiarskych a freeridových stredísk v Alpách. Čaká vás neuveriteľných 55 km zjazdoviek všetkých stupňov náročnosti, päť freeridových sektorov, či osobitné rodinné ponuky a kluby pre deti.  

Hotel Glocknerhof sa stane vaším útočiskom na oddych. Pohostinnosť a prvotriedne služby spravia z pobytu na horách hotový raj. Načerpáte tu nové sily vďaka kulinárskym špecialitám – veď certifikovaná BIO kuchyňa poteší milovníkov moderných trendov. Ostatné zmysly zase môžete rozmaznať v prvotriednom horskom wellnesse, či už túžite po plávaní, saune, kúpeľoch alebo skrášľovacích kúrach.

Zima všade okolo vás a bez obmedzenia. Športový pôžitok z lyžovania na širokých svahoch je obohatený o program Magic Moments. Napríklad tento rok v zime Heiligenblut ponúka mystický večer hviezd – zážitok, ktorý nemôžete prepásť. Už od nepamäti ľudí fascinovali hlbiny vesmíru a nekonečné more hviezd. Vyvezte sa na vyhliadku na vrch Schareck a užite si pohľad, aký nenájdete nikde inde v strednej Európe. Ďaleko od umelého osvetlenia vás ovládne magická dimenzia temnej noci posiatej hviezdami. Naozajstný magic moment.

 

www.heiligenblut.at
www.hotel-glocknerhof.at