Na Pohoda Párty vystúpia Heymoonshaker

Pamätáš si ešte na Pohodu 2015, kde sa medzi najlepšie koncerty zaradila nadupaná kombinácia beatboxu, chrapľavého spevu a bluesovej gitarypatriaca britskej dvojici Heymoonshaker? Tak týchto chlapíkov môžeš znovu zažiť už čoskoro v bratislavskej A4-ke. V sobotu 4. februára sa okrem spomínaných Heymoonshaker predstaví rusko-maďarské duo Gonsofus a o afterparty sa postará DJ Džbán, ktorý bude hrať, „až kým sa nerozbije“.


Heymoonshaker - svetový Beatbox Blues z novozélandských ulíc

Britská dvojica Heymoonshaker počas svojich vystúpení spája 7 dekád vzdialený blues a beatbox. Bluesman Andrew Balcon a prskajúci beatboxer Dave Crowe zveľaďovali svoje umenie predovšetkým pred najúprimnejším klubom na svete - na ulici. A práve na ulici (len na opačnom konci sveta, než na akom sa narodili) sa títo muzikanti stretli. Z Nového Zélandu si to namierili do Švédska a odtiaľ do francúzskych ulíc. Tu si vybudovali renomé kapely, ktorá si pre slušný honorár nemusí zložiť klobúk z hlavy. Francúzsky Rolling Stone o nich napísal: "Dobre vyvážený mix úsmevov, slovných súbojov a pôsobivé predstavenie poskytujúce hlboké emócie. Oslňujúce!" Potom to už išlo rýchlo.

Predkapela Walk Off The Earth, festivaly Printemps de Bourges, Sziget, Glastonbury, prvé EP Shakerism, debut Noir, americké turné, video s vyše 25 miliónmi pozretí... Ako však komentoval rastúcu popularitu Dave Crowe: „K akémukoľvek bohatstvu by som prišiel, ostanem navždy pouličným muzikantom." Koncert Heymoonshaker bol na Pohode 2015 zaradený medzi 10 najlepších show ročníka: „Išlo o energickú smršť, na ktorú návštevníci koncertu tak skoro nezabudnú. Dave Crowe je jedným z najlepších beatboxerov vôbec, a v kombinácii s bluesovou gitarou a chrapľavým hlasom spolukapelníka dostáva jeho práca úplne nový rozmer.“


Gonsofus

Mladý ruský umelec Sasha Mamaev je lídrom projektu Gonsofus. Pod týmto názvom vystupuje od svojich študentských čias v Bostone s rôznymi muzikantmi, alebo v štýle one-man-show. Kapele nehrozí, že z nej odíde spevák, gitarista, basgitarista, klávesák ani saxofonista. Všetky tieto pozície totiž vykrýva s pomocou rôznych efektových a loopovacích krabičiek Sasha sám.

 

Na bicích a perkusiách ho sprevádza Gábor Tokár z Maďarska. Gonsofus produkuje mnohojazyčný a tanečný mix žánrov reggae, dub, hip hop, funk, folk a afrobeat. Na konte majú 3 nezávislé albumy a 5 úspešných turné v rámci Európy. O dobrú náladu sa postarali aj počas piatkového popoludnia na Orange stage-i na Pohode 2015. Koľko muziky dokážu s pomocou rôznych efektových a loopovacích krabičiek vyprodukovať títo dvaja páni, si už môžete pozrieť v nasledujúcom videu:

 

Súčasťou Pohoda Párty v sobotu 4. februára bude aj premietanie dokumentu Pohoda 2015, Pohoda Shop, akcia „Permanentka na Pohodu s pralinkami“ a Urpiner s výberom štyroch druhov pív. Lístky na Pohoda Párty si môžete zakúpiť v predpredaji v sieti Ticketportal za 10 €. Na mieste bude cena vstupeniek 15 €. Začiatok akcie je naplánovaný na 20:00. 

Vidíme sa tam! :)