Horúčka electroswingovej noci

Electro Swing Fever 24. januára veru stála za to! Večer v znamení skvelej hudby, tanca, priateľov i nových známych - to by sme si dali častejšie.


Aj hudba prechádza vývojom, objavujú sa nové trendy, vracajú sa staré žánre a je len na ľuďoch, čo sa ujme. Electro swing má vraj počiatky v neskorých 2000s, ale kombinácia nu-jazzu a swingu s house, hip hop a inými „electro“ žánrami môžeme nájsť aj v 90. rokoch. Nie je problém nájsť tých najznámejších interpretov, tak to necháme na vás.

Späť k Electro Swing Fever. DJs SWING THING & PAPA DJANGO sú šikovní fešáci, ktorí sa bavia pri hraní rovnako dobre ako návštevníci ich akcií. A teda že veľmi veľmi! Tak sme sa s nimi skamarátili, vďaka čomu nám neušla ich skvelá electro swingová akcia. Celý večer však nebol len o chalanoch. Objavil sa aj špeci hosť z Rakúska – DJ CAB CANAVARAL. Tento pán je v hudobnom svete veru pojem a dokonca vie hrať na saxofón! Má náš dvojnásobný rešpekt! Boží plán bol naplnený prítomnosťou krásnej mladej dámy s fenomenálny hlasom. Táto dáma sa volá Simona Hulejová a do jej spevu sme sa zamilovali. Prosto, už základná zostava bola zárukou zábavy. 

Hudbu by sme mali, väčšina ľudí zvládla aj viac či menej swingový alebo retro styling. Pekne vyzerať a pokyvkávať si hlavou však nestačilo. Popravde, ani sa nedalo. Ešteže tu boli šikovné tanečnice a tanečníci (Stela Koščíková, Peter a Martina Griačovci a Juraj Guldán s Mariett Parrákovou), ktorí vzbudili v netanečníkoch závisť a túžbu tiež zavíriť po parkete. Stela Koščíková je možno malé žieňa, ale s bezodným zásobníkom energie. V malom workshope učila krátku swingovú zostavu, ktorú zvládli aj tie najväčšie polienka (teda aj my!), a potom s ostatnými návštevníkmi tancovala do rána.

Kto bol, vie o čom hovoríme. Kto nie... Nuž, nabudúce budete múdrejší a pridáte sa v tančiarni k nám.

Viac fotiek od Martina Haburaja si pozrite tu.