Hosť posledného tohroročného Creative Mornings Bratislava? Marek Leščák!

Hosťom posledného tohtoročného Creative Mornings Bratislava bude v piatok 19. 12. o 8.30 hod. v Goethe inštitúte scenárista a dramaturg Marek Leščák, v ktorého filmografii nájdete filmy ako Záhrada, Orbis Pictus, Ďakujem, dobre, Cigán, Až do mesta aš, Zázrak, Slepé lásky, Deti a mnohé ďalšie.


Marek Leščák, človek notoricky známy v umeleckých kruhoch, pôsobí posledné roky zároveň aj ako pedagóg Filmovej a televíznej fakulty VŠMU v Bratislave. Od roku 2008 sa producentsky podieľa na organizácii unikátnych kreatívnych workshopov pre deti a mladých ľudí pod hlavičkou MPhilms. Workshopy sa uskutočňujú mimo Bratislavy (Banská Štiavnica, Spišský Hrhov, Čerenčany, Zlaté Moravce) a sú pestré nielen výslednými dielami, ale aj národnostným zložením účastníkov a lektorov. Na Creative Mornings Bratislava porozpráva o svojich zážitkoch so vzdelávaním a najmä o tom, aké je  byť zároveň filmárom a pedagógom na Slovensku.

Globálny projekt Creative Mornings je séria ranných prednášok spojených s diskusiou v príjemnom prostredí, s rannou kávou a zdravými raňajkami, konajúci sa v zaujímavých priestoroch. V rámci projektu sa už odprezenovalo takmer 44 000 kreatívnych ľudí z rôznych oblastí. Creative Mornings Bratislava sa koná s mesačnou periodicitou a vstup je voľný!

Vzhľadom na obmedzenú kapacitu priestoru je nevyhnutná registrácia tu.

 

FB event: www.fb.com/events/1585788634984767

FB page: www.facebook.com/creativemorningsbratislava

Web: www.creativemornings.com/cities/ba