In the Midl design Forum prinesie zaujímavých hostí

In the Midl design Forum je druhým ročníkom nového podujatia venovaného dizajnu. Tento rok sa stalo IMdF odbornou platformou festivalu Bratislava Dizajn Week 2014. Fórum je prvom rade určené pre odbornú dizajnérsku verejnosť, no dvere má otvorené aj pre širokú verejnosť a fanúšikov dizajnu. Hlavným zámerom fóra je hľadať súčasné témy a ich interpretácie a takisto vytváranie profesijných kontaktov v oblasti akokoľvek spätej s dizajnom.


Súčasťou tohtoročného fóra sú prednášky, workshopy a prezentácie prác spíkrov a produktov dizajnérov aj vo forme A(u)kcie dizajnu. Prednášky sa uskutočnia v budove Techo Centra na Továrenskej 14 v Bratislave v utorok 23.9.2014. Prednášajúcimi dizajnérmi sú Benjamin Hubert (GB), Florian Hauswirth (CH), Curro Claret (ES), Llot Llov (DE), Cox & Grusenmeyer (BE), taliaYstudio (AT), OKOLO (CZ) a Sylvia Jokelová (SK).  Udalosti fóra aj festivalu sú previazané spoločnou témou „Work is all around“.

Lístky na prednášky je možné zakúpiť za zvýhodnenú EARLY BIRD cenu 10€ študentský lístok a 30€ štandardný lístok do polnoci 12.9.2014 na stránke www.inthemidlforum.sk. V cene lístku je zahrnutý vstup na Bratislava Dizajn Week (22-28.9.), celodenný vstup na blok prednášok hostí aj s občerstvením (23.9.) a vstup na slávnostné otvorenie BADW spojené s A(u)kciou dizajnu a módnou prehliadkou (22.9.). Súčasťou programu je aj IMdF párty (23.9.) v Urban House na Laurinskej 14.

Súčasťou programu sú rôznorodé workshopy, ktoré sa budú diať počas celého trvania Bratislava Dizajn Weeku. Pokyny pre registráciu nájdete na internetovej stránke IMdF. Tento ročník sú v ponuke pre (nielen) dizajnérov nasledovné workshopy:

Florian Hauswirth: Morpho – conceptual modelwork

Lektor naučí účastníkov umeniu spájania nesúrodých tém a objektov ním vytvorenou praktickou kreatívnou schémou Morpho.

Florian Hauswirth

Florian Hauswirth

Curro Claret: La Pieza

V spolupráci s OZ Vagus bude Curro Claret spoločne s bezdomovcami a dizajnérmi vyrábať jednoduchou formou nábytok (to je práve pieza, dizajnérsky prvok, pomocou ktorého sa ľahko montuje sedací nábytok) do novootvoreného denného stacionára Domec na Mýtnej ulici. 

Curro Claret

Curro Claret

taliaYstudio: Digitálne emócie - vizualizácia algoritmov ľudskej interakcie

V skupinách sa budú účastníci za pomoci lektorky učiť využívať nové nástroje na vizualizáciu nápadov, niečo ako vytváranie vizuálnych prototypov. Výstupom z tohto ideového workshopu bude digitálny dokument vzniknutých nápadov. Talia Bradford – www.taliaystudio.com

taliaYstudio

taliaYstudio

Tvaroch: Hlava na ventil

Cieľom je previesť účastníkov 3D skenovaním osôb pomocou Kinectu, a oboznámiť ich so základnými princípmi 3D tlače. Každý z účastníkov na základe naskenovaných dát vlastnej hlavy vyrobí svoju 3D selfie čapičku na ventil duše bicykla. Lektori budú Matej Korytár a Igor Benko – www.tvaroch.sk.

Tvaroch

Tvaroch

PrintedNest: 3D scan + tlač

Lektori Radim Petruška, Petr Mazura a Radek Trojan budú s účastníkmi experimentovať s lokálnym mestským kontextom prostredníctvom site-specific 3D scanu, dátového postprocesu a následnej 3D tlače. www.printednest.com

PrintedNest

PrintedNest

Ové Pictures + Antalis workshop

Veronika Obertová a Michaela Čopíková budú viesť na IMdF workshop zameraný na kreatívne využitie možností papieru v dizajne a animovanom filme.

MUST JOON: Otvorený workshop kolaboratívnej kresby

Medzinárodná kresliarska skupina MUST JOON - http://mustjoon.tumblr.com/

Popis: Workshop sa venuje možnostiam komunikácie prostredníctvom kresliarskej spoluPRÁCE a kresliarskeho spoluHRANIA.


FB event: http://www.facebook.com/events/728757227195907

FB stránka: http://www.facebook.com/inthemidlforum