Indietronica zmixuje novú slovenskú hudbu a svetové indie hity

Osviežujúci koktejl znamenitého indie, elektra a synthpopu dochutený novou slovenskou hudbou! To všetko ponúkne hudobný večer Indietronica v piatok 5. júna v KC Dunaj. Večer vystúpi mladá indie kapela Half White Half Blue, ktorá predstaví svoj nový album Love Criminal a ktorá len pred pár dňami predskakovala vo Francúzsku Carlovi Barâtovi. Za gramce sa na párty tradične postaví rezidentná DJská dvojica Diablo & Krto.


“Ohlasy na album máme zatiaľ skvelé. Album má za prvý mesiac takmer tisíc stiahnutí, čo vysoko predčilo naše očakávania a okrem toho sa album aj celkom slušne predáva,” hovorí Róbert Kóňa - frontman kapely, ktorá svoju novinku s názvom Love Criminal len pred pár dňami odprezentovala aj v zahraničí. “Hrali sme ho vo Francúzsku, kde sme predskakovali Carlovi Barâtovi z The Libertines. Zatiaľ pri koncertoch ľudia reagovali opatrnejšie, lebo ešte tie songy nepoznali, no postupne sa do toho vždy dostali a reakcie po vystúpeniach boli viac než pozitívne,” prezrádza Róbert a dodáva, že aj na párty Indietronica bude gro koncert tvoriť Love Criminal, ale na rad prídu aj staršie piesne z ich EP. “Hlavným motívom Love Criminal, čo sa týka obsahu, sú ľudské vzťahy vo všeobecnosti. Čo sa týka formy či zvukovej stránky, určite nás ovplyvnili aj moderné svetové trendy, ale posledný rok si ideme aj gýčový socialistický pop. Okrem toho, že to je občas cítiť z našej hudby, tak hlavne to je vidieť na tom, ako sa obliekame,” uzatvára s úsmevom

 

Half White Half Blue

je mladá bratislavská indie kapela, ktorá len pred pár dňami vydala svoj debutový album Love Criminal. "Ide nám hlavne o zvukový posun - veríme, že i v synthpope a gitarovej hudbe je dôležité inovovať, skrátka byť forward-thinking kapelou. Retro je prežitok," povedal gitarista Jakub Štrpka. Kapela vznikla netradične - cez portál Bazoš. Spolu im to však parádne šlape, veď počas svojho krátkeho pôsobenia už stihli účinkovať okrem klubových koncertov s Purist, Mayen či Bad Karma Boy i na poslednom Grape festivale. V máji kapela vo Francúzsku predskakovala Carlovi Barâtovi, zakladajúcemu členovi The Libertines.

 

Diablo & Krto

je ostrieľaná dvojica Depeche Mode positive DJov, ktorí ponúknu súčasné skladby s výberom najlepších trackov z minulosti. V ich setoch nájdete okrem 80s aj aktuálne žánre ako indie, glamour či electropop. Diablo & Krto majú bohaté zážitky z Depeche Mode parties ale aj z afterparties po koncertoch tejto kultovej skupiny.

 


5. 6. (piatok)

Štart: 21:00 hod.

Vstup: 5€

 

Event: www.fb.com/events/642006965944155

Video: https://www.youtube.com/watch?v=ilCV554Ih5w