Nevieš, čo na seba na festival? Inšpiruj sa svetovo

Driely S. for Racked, Coachella

Driely S. for Racked, Coachella

Leto je už tu. Slnko, teplé počasie, odhalené členky a aj iné časti tela. Toto nám naznačuje, že prišiel čas dovoleniek. Ak je pre teba (tak ako pre nás) dovolenka letný festival, čítaj ďalej.


INSPAJR prináša trošku módnej inšpirácie na letné festivaly. Či už pôjdeš na Pohodu, ktoré je tu už o pár dní, GRAPE festival, Sziget, Colours of Ostrava, Volt festival, Žákovic open, Rock for People alebo iba na Terchovský budzogáň, nezabúdaj, že „štýl je lepší ako vrecká plné peňazí“

Tento rok sme festivalovú módu pripravili trochu inak. Vybrali sme tie najlepšie outfity z letných festivalov ako Coachella alebo Glastonbury a možno sa nájdeš na nejakej fotke aj ty. 

Rok 2005 a Kate Moss na Glastonbury. Už je to viac ako desať rokov, no stále sa jej look považuje za kultový a od tohto roku môžeme hovoriť o novodobej festivalovej móde. Kate a jej gumáky do mokrého anglického počasia. Ponaučenie: gumáky na každý festival. 

V roku 2013 zahviezdila Solange na Coachella festivale v žltých šatách. Uvidíme, čím nás prekvapí na Pohode tento rok. Okrem nej aj iné divy nosia na festivaloch šaty, dlhé, krátke či maxi šaty. Nezabudnuteľná Kelis v roku 2014 na Pohode tiež predviedla šaty. Ponaučenie: neboj sa ukázať sa na festivale v šatách. 

 

Rok 2010 a opätovne Coachella festival. V tomto roku bola neprehliadnuteľnou festivalovou kráľovnou jednoznačne Florence Welch. Hippie look a metalické odtiene zlatej. Ponaučenie: aj na festivale môžeš byť éterická. 

Coachella ešte raz. V roku 2015 modelka Kendall Jenner ukázala svoju divokú vášeň pre festivalovú módu. Pirátsky look, ktorý ukázala vládne skoro na každom veľkom festivale. Ponaučenie: fantázie sa medze nekladú. 

Rok 2017 a Cara Delevingne na Glastobury. Ostrihaná nakrátko a s mužským vzhľadom. Nová ikona festivalov. Takto sa chodí na festivaly teraz. Ponaučenie: objav v sebe chlapa. 

P.S.: ak je pre vás Pohoda láska, tak sa ukážke v plnej paráde vo dvojici. 

Foto: Archív festivalov