Jeseni a zime nuda vládnuť nebude

Sezóna jeseň – zima 2014 v F&F rozhodne nebude nudná. Siluety sa pohrávajú s dĺžkou aj s objemom. Nájdeme variácie od dlhých padavých šiat až po skrátené, swingujúce dĺžky 60. rokov. Vrstvenie či mix materiálov? Samozrejme! A to v rôznych štýloch. 


Kabaret

Vďaka poslednej kolekcii Marca Jacobsa pre Louis Vuitton sa móda burlesiek stala opäť výrazným trendom. Negližé a korzety sa budú nosiť v provokatívnom kontraste so sakami a smokingami v pánskom štýle. Večerné outfity budú koketné a charakteristické nápaditými detailmi: kontrast lesklých a matných látok, polopriesvitné materiály a okázalé zdobenie v štýle art deco 20. rokov minulého storočia. Kožušiny, glamour, flitre, čipka aj transparentnosť. Kabaret ovládne čierna, svetlá a tmavá sivá, telová béžová, fialová, zo vzorov to budú orientálne kvety, potlač obrazov, flitrové výšivky a kašmírový vzor.      

Duchess

Falošná skromnosť sa nenosí. Línia je inšpirovaná okázalým životom dám zo šľachtických kruhov a súčasne pôvabom vojvodkyne z Cambridge Kate Middleton. Jej šatník síce charakterizuje skôr decentnosť a klasika, ona sama je však veľmi osobitá, jej štýl je rôznorodý, typicky britský a v neposlednom rade inšpiratívny. Duchess teda znamená prvky 40. a 50. rokov, vintage šaty, veľké angorské svetre, šaty a topy s flitrovou čipkou a výraznú bižutériu. Koža, kožušina, satén, tvíd, pleteniny aj kašmír. Farby sú výrazné – biela, tmavá oranžová, karamelová, hnedá, vínová, často v ešte odvážnejších vzoroch, ako je kohútia stopa, káro a kocka v moderných farbách, mozaiková výšivka, vzor rybacej kosti a kvety.

Fable

Prichádza nová podoba grunge v omnoho ženskejšom, priam rozprávkovo krásnom vyhotovení. Mix dievčenskej rozpustilosti a rozhodnosti zrelej ženy dokáže vytvoriť nenútene elegantný vzhľad s prvkami jemného pôvabu. Skombinujte vintage denim, decentné blúzky, kombiné, čipkové lemovanie, kabáty v pánskom strihu, vysoké šnurovacie čižmy a strapce. Farby ladiace s jeseňou –  biela, slonovinová, marhuľová, ružová, béžová, fialová a tmavomodrá –  pôsobia v súzvuku so vzormi, ako sú anglické ruže, jemné kocky, čipka, spojenie kvetov a kociek či barokové ornamenty, naozaj jedinečne.

Pánska línia

Kľúčovým prvkom pánskej kolekcie je kabát, avšak oživený novými prvkami. Tradičný námornícky kabát je vytvarovaný viac ako kedykoľvek predtým, do popredia sa dostáva aj bomberová bunda. Prichádzajú strihy oblekov, zoštíhľujúce a zdokonaľujúce mužskú siluetu, košele s potlačou a štruktúrované pleteniny dodajú formálnemu oblečeniu invenčný vzhľad. Rybacia kosť je modernizovaná farebným vyhotovením, alebo kombinovaná s grafickou či kvetinovou potlačou. Moderný muž sa predsa tradičných konvencií nedrží. Odtiene jesene budú v pánskom šatníku tmavé, zároveň však sýte a výrazné. K čiernej sa pridajú studené tóny indigovo modrej, zelenej zmiešanej s námorníckou modrou a obľúbenej antracitovej, doplní ich bordová, vínová a neutrálne odtiene béžovej.