Kabaret, v ktorom je všetko dovolené

Humorné dialógy, piesne a javiskové slovné súboje. To je nový kabaret Humor cez čiaru slovenského Túlavého divadla a českého divadla Do Houlsí, ktorý uvedie KC Dunaj v stredu 23. júla.


V tomto projekte, ktorý vychádza z rozhlasového prostredia, si diváci môžu vychutnať dve divadlá vo vzájomnej hereckej a autorskej konfrontácii, v ktorej ide humor skutočne cez čiaru. „Prednosťou tohto kabaretu je spojenie dvoch divadiel, dvoch poetík, dvoch pohľadov na humor. Je to taký kabaretný duel, v ktorom herci hrajú spolu, ale zároveň tak trochu aj proti sebe. Ale všetko v rámci boja o tému a dobrú zábavu,” približuje Jakub Nvota z Túlavého divadla.

Kabaret má v sebe aj istú mieru improvizácie a reaguje aj na publikum, ale jeho základ tvorí herectvo. „Humory cez čiaru vznikli ako rozhlasový kabaret, kde sme jednotlivé skeče písali spolu s autormi v Čechách, navzájom sme si vymieňali dialógy a hľadali zaujímavé nápady a témy. Takže tento kabaret ťaží z toho, že sa stretli dva divadelné súbory a tie sa navzájom konfrontujú a rozohrávajú spolu, alebo proti sebe dialógy a scény,” dodáva Nvota. 

23. 7. (streda)

Štart: 20.00 hod.

Vstup: 6€

Event: www.fb.com/events/316688261789136