KC Dunaj a Red Bull Music Academy prinesú svetové techno

Po úspešnom minuloročnom Red Bull Music Academy Campe a párty pod touto značkou si fanúšikovia súčasnej elektronickej hudby opäť prídu na svoje. V piatok 13. február zažije KC Dunaj dvojitú dávku techna priamo z jej vyhypovaného centra v Berlíne.


Večer vystúpi kanadský DJ a producent Mathew Jonson a ako druhý headliner sa predstaví Angličan Benjamin Damage. Chýbať nebude ani lokálny sound, ktorý zastúpia Michael Priest, Bad Mojo, Oswald a Pjoni, ktorý sa len nedávno vrátil z Londýna. Organizátori tak sľubujú osemhodinovú nálož tej najlepšej svetovej a lokálnej hudobnej produkcie, ktorá odpáli vaše sluchové zmysly do sfér vytrženia.

“Myslím si, že môj zvuk pôvodne pochádza z čias, keď som začal robiť hudbu, bol to rok 1986. Počúval 2-Live Crew, heavy metal, NWA, množstvo rôznych zvukov, breakdance electro, z čoho vychádza môj zvuk, ale v tom čase som napríklad hrával aj v jazzovej kapele. Bol som vtedy dosť mladý, a tak si myslím, že moju hudbu ovplyvnilo viacero vecí. Nechodil som na žiadne šialené flámy, ani som nestretával ľudí, ktorí hrali techno. Nepočul som DJa, až kým som nemal 17 rokov. Od toho, čo sa v tých časoch dialo som bol akosi odstrihnutý,” povedal pre portál Higher-frequency Mathew Jonson, ktorý dnes patrí k navýraznejším hlasom elektronickej tanečnej scény aj vďaka svojmu originálnemu rukopisu. Momentálne žije a pracuje v Berlíne a okrem toho, že je producent a preformer, je tiež majiteľ vydavateľstva Wagon Repair a od roku 2012 je aj majiteľom značky Itiswhatitis Recordings. S Red Bull Music Academy spolupracuje už niekoľko rokov a zúčastnil sa viacerých jej ročníkov.

Ďalším headlinerom, ktorý do Bratislavy zamieri z Berlína je Benjamin Damage pôvodom z Walesu. Je prvým umelcom, ktorý mal release na Ten Thousand Yen a prvý, ktorý sa upísal labelu 50 Weapons. Pred dvomi rokmi vypustil debutový sólo album Heliosphere. “Berlín má slobodnú atmosféru. Je tam množstvo úžasných klubov a ľudia sa bavia, sú oddýchnutí. Mám pocit, že teraz je tu viac populárna hudba so sub energiou, ale v srdci je stále techno,” nechal sa v rozhovore pre The Wild City počuť Benjamin Damage, ktorý ako DJ vystúpil na najväčších a najlepších festivaloch po celom svete, ako napríklad Movement Detroit, Sonar či Melt! a predstavil sa aj v legendárnom berlínskom klube Berghain.

✖ Red Bull Music Academy (RBMA)

Je unikátny workshop pre muzikantov, producentov, lovcov vinylov, spevákov, MCs, orchestrálnych skladateľov a digitálnych beatmakerov z celého sveta. Do RBMA sa môže prihlásiť každý bez obmedzenia žánru a profesionality.

✖ Red Bull Music Academy Bass Camp Prague

Lokálne pripravený 3-dňový workshop pre 16 vybraných slovenských a českých hudobníkov ako príprava na aktuálny ročník RBMA v Paríži. V roku 2014 sa uskutočnil v Bratislave a v roku 2015 sa presúva do Prahy. Viac info na www.redbull.sk/basscamp

___________________________________________________________

Viac info o Red Bull Music Academy: www.redbull.sk/rbma

#RBMA @redbullsk

Event: www.fb.com/events/1532561600332784