Converse podporí lokálnu umeleckú scénu v Bratislave

V duchu celosvetovej kampane Made by you oslavujúcu fanoušíkov značky, ktorí takmer sto rokov vyjadrujú sami seba a svoju kreativitu v Chuck Taylor All Star teniskách, sa predstaví aj kreatívny priestor Made by you Bratislava. Vznikne ako pop-up v bratislavskom obchode Slowatch, ktorý sa otvorí 29. októbra o 18:00. Návštevníkov čakajú tri nabité dni plné výstav, koncertov, workshopov a inštalácií.


Vo štvrtok 29. októbra

o 18:00 otvorí Slowatch svoje brány ako pop-up priestor Converse Made by you Bratislava. V tento deň návštevníkov čaká vernisáž Made by you portrétov zo sveta,  i zo Slovenska a z Českej republiky a vernisáž výstavy slovenských umelcov Mareka Mráza a Parxanta. Okrem toho bude na programe aj DJ set od Adama Marccianiho, ktorého bude doprevádzať svetelná inštalácia od light designéra Petra Puflera aka SVTLNS. Ak máš svoje vlastné Chucky, môžeš si ich odfotiť v Chuck Photo štúdiu alebo odniesť sadu pohľadníc všetkých zúčastnených umelcov z automatu na pohľadnice. 

V piatok 30. októbra

sa Slowatch otvorí už o 14:00. Od 16:00 potom odštartuje workshop s Parxantem zameraný na tvorbu 2D objektov, ktoré si záujemcovia dotvoria spolu s umelcom. Súčasťou bude aj prednáška a prezentácia fotografií  Parxantových streetartových diel. Od 20:00 zahrá indie kapela Papyllon, ktorú bude doprevádzať ďalšia light inštalácia od Světlonoša.

V sobotu 31. Októbra

ponúkne priestor Converse Made by you Bratislava zaujímavý program. Od 14:00 si môžete pozrieť výstavy a nechať si odfotiť svoje Chucky. Od 16:00 je pripravený ďalší kreatívny workshop, tentokrát v réžii Mareka Mráza. Týkať sa bude tvorby akčnej ilustrácie, ktorú autor spolu s účastníkmi vytvorí priamo na mieste. Kreatívny proces môžu návštevníci sledovať v priamom prenose – bude totiž premietaný na stenu.  Záujemcovia si následne môžu výslednú ilustráciu odniesť vytlačenú domov. Od 20:00 zahrá ďalšia kapela, punková Got Blue Balls, ktorá 5. októbra vydala svoj druhý album a práve sa vrátila z turné po Veľkej Británii.


Program:

Štvrtok 29.10. - 18:00 hod. - 22:00 hod.

Vernisáž: Marek Mráz, Parxant

Hudba: DJ Adam Marcciani

Inštalácia od lightdesignéra SVTLNS

 

Piatok 30.10. - 14:00 - 22:00 hod.

Hudba: DJ UnclPete 

Inštalácia od lightdesignéra SVTLNS

16:00 hod. – 19:00 hod. – workshop – Street artist Parxant, 2D rezanie + dotváranie vyrezaných objektov, prednáška, fotografie.

20:00 hod. – 21:00 hod. - koncert – PAPYLLON

 

Sobota 31.10. - 14:00 - 22:00 hod.

Hudba: DJ  Bobsan

16:00 hod. – 19:00 hod. – workshop - Marek Mráz, akčná tvorba ilustrácie priamo na mieste so zapojením účastníkov workshopu.

20:00hod. – 21:00 hod. - koncert - GOT BLUE BALLS 

 

Celé tri dni:

Výstava: „Made by you“ portréty, Street artist Parxant, Ilustátor Marek Mráz.

Chuck Photo Studio: Vyfoťte si svoje Chucky a odneste si ich vlastnoručne podpísaný portrét

Converse automat na pohľadnice – stačí zadať kód a sada pohľadníc je vaša.
 

Web: www.conversesk.com

#madebyyou

#becreative

 

Kde zistíte viac o umelcoch, na ktorých sa môžete od 29. do 31. októbra tešiť?

Světlonoš: http://bit.ly/Světlonoš

Palyllon: http://bandzone.cz/papyllon

Got Blue Balls: http://bandzone.cz/gotblueballs

Marek Mráz: www.fb.com/MarekMraz.Illustrations

Parxant: www.fb.com/parxant

DJ Marcciani: soundcloud.com/dj-on-9

DJ UnclPete: soundcloud.com/unclpete

DJ Bobsan: soundcloud.com/bobsan