Magická Never Sol zažila Red Bull Music Academy

Na Red Bull Music Academy 2014 v Tokiu nechýbala ani česká  hudobníčka Never Sol, vlastným menom Sára Vondrášková, ktorá na seba upozornila skvelou doskou Under Quiet alebo skladbou Lay Down vo filme Ve stínu.


Objav muzikanta Jana P. Muchowa čakalo 14 fantastických dní na hudobnom workshope s rovnako talentovanými muzikantmi z celého sveta. Japonská metropola, ktorá je vďaka radu kontrastov fascinujúcim hudobným a technologickým príbehom a neporovnateľným mestským prostredím, už dlho poskytuje inšpiráciu pre tvorcov všetkého druhu.

Takmer šesťdesiat hudobníkov až do 14. novembra spolupracovalo, odovzdávali si skúsenosti, nasávali ich od skúsených lektorov, žili spolu a, samozrejme, vystupovali v tokijských kluboch.

„Štúdiá sú krásne, lekcie super inšpiratívne, hlavne s Benjaminom Wrightom. Myslím, že si tu každý môže prísť na svoje, ale vedľa toho sa naučiť mnoho nových vecí, ktoré môže aplikovať v práci. Pre mňa je najväčšou témou produkcia a možnosť pozorovať, ako pracujú ostatní, pretože som stále v procese učenia sa. Je tu taktiež veľa zaujímavých nástrojov, ktoré k práci môžeme používať, a ktoré ani nepoznáme. Je úžasné mať možnosť vyskúšať si staré synťáky alebo nahrávať v takom veľkom štúdiu,“ vykreslila Never Sol svoje prvé dojmy z Tokia.

A na koho sa mohli participanti 16. Red Bull Music Academy tešiť? Never Sol určite na producentku z Los Angeles TOKiMONSTA, inovátora samplingu a hiphopovú legendu Marley Marl, na Isaa Tomitu, japonského skladateľa elektronickej hudby a soundtrackov, presláveného priekopníckym použitím syntetizátorov a analógových sekvencerov hudby na konci 60. rokov. Na workshopy do špičkovo zariadených štúdií akadémie prišla napríklad známa postava tokijskej hudobnej scény DJ Krush, dvorný beatmaker Jay-Z Just Blaze, taliansky producent Marco Passarani alebo Dorian Concept. 

Red Bull Music Academy je nielen o „vzdelávaní“ a skladaní muziky, ale taktiež o nasávaní atmosféry usporadúvajúceho mesta, poznávaní miestnych klubov a miest spojených s hudbou. Duch vysnívaného hudobného workshopu zostane v Tokiu i po jeho skončení. Nahrávacie štúdiá budú naďalej fungovať. 

Vypočujte si Never Sol Live at EMAF