Máj bude patriť Wakeporningu a Skateporningu!

Wakeporning a Skateporning nie sú názvy nových extrémnych športov. Ide o dva unikátne projekty z dielne LIP Production. Tieto dokumenty uvidia v máji diváci v rámci premiérovej tour na Slovensku,  Česku i v Poľsku.


Wakeporning nadväzuje na úspešnú sériu extrémnych filmov s názvom Snowporning. Tentokrát sa partia top českých jazdcov vydala na cestu po európskych jazerách a natočila to najlepšie
z tuzemského wakeboardingu. V približne štyridsať-minútovej snímke uvidíte Marka Zacha, Jaroslava Pelíška, Zdenka Ševčíka, Čestmíra Procházku, Jakuba Zálejského a ďalšie hviezdy tohto rýchlo sa rozvíjajúceho a čoraz populárnejšieho športu. O atraktívne spracovanie
a kvalitný divácky zážitok sa postaral režisér Radek Karkys, úspešný tvorca extrémnych dokumentov a videoklipov pre popredných českých interpretov.

Skateporning je skateboardový dokument autora Martina "Boba" Hausnera. Dva roky strávil zaznamenávaním všetkých dostupných foriem a podôb tohto fascinujúceho športu a životného štýlu. Snímkou ás prevedie partia progresívnych českých jazdcov, ako Martin Pek, Tomáš Javůrek, Maxim Habanec, Karel Raichl, Matyáš Volek, Michal Suchopár, Pavel Fořtík, ale aj americký pro rider Tyler Hendley. S kamerou zavítali do Francúzska, Nemecka, Poľska, Bulharska, Slovenska a priviezli poriadnu porciu súčasného českého skateboardingu.

Obe snímky sa predstavia na spoločnej česko-slovensko-poľskej tour s názvom LIFE IS PORNO PREMIERE TOUR. Prebehne v piatich mestách a štyroch wakeparkoch. Diváci sa môžu tešiť na tvorcov, jazdcov, top českých DJ'S a na niektorých miestach aj na prekvapivé tématickej exhibície.

Všetky informácie nájdete na facebook udalosti: https://www.facebook.com/events/1646652328896087
Trailer filmu Wakeporning: https://youtu.be/LSVgPUsW5ik
Trailer filmu Skateporning: http://youtu.be/DGdViUo1B_Y

Dátumy a mestá:

29.4. Kladno
2.5. Těrlicko
6.5. Brno
13.5. Bratislava (Ateliér Babylon)
16.5. Wake Merkúr
22.5. Košice (T-klub)
29.5. Stráž
5.6. Praha
11.6. Varšava