Módny návrat k retru opäť hitom

Poznáte to, móda je vždy minimálne o krok vpred, keď ide o kolekcie, blížiace sa trendy a diktát horúcich noviniek. Túto jeseň a zimu ovládne šatníky žien a mužov retro štýl. Vieme to preto, lebo sme sa to videli na vlastné oči!


I keď sa to možno nezdá, v módnom biznise to už žije trendami na jeseň a zimu 2015. Inspire Magazine sa zúčastnil F&F Fashion Show AW15 Prague, aby sme vám mohli priniesť najhorúcejšie info o tom, ako sa obliecť do mrazivých dní. I keď je ešte leto, byť vždy pripravený sa vypláca.

Sedemdesiate roky v podobe patch work, ovčej kožušiny, jemnej brúsenej kože, kabátov, nohavicových sukní a krákych búnd sa túto jeseň a zimu vkradnú do šatníkov fashion trendsetterov. Najnovším módnym diktátom bude retro, ktorého identitou sú šifónové blúzky, šaty s rolákovými svetrami, nekonvenčné farby a vzorované džersejové vrúbkové topy. Sloboda, pohodlie a flow tých rokov sedemdesiatych podčiarkne vrstvenie a minimalistická estetika.

Pánskej línie budú dominovať motorkárske bundy s vintage povrchom na jednej strane a sivým vlneným oblekom so žakárovým vzorom na strane druhej. Pletené ľahké svetre vo farbe jantáru a štíhle siluety na sakách tvídových štruktúr premenia mužský šatník na prvotriedny trendový klenot.

Doplnky sú neoddeliteľnou súčasťou každej módnej vlny, kabelky v štýle 70. rokov, čižmy so strapcami, výrazné pracky na opaskoch dodávajú koži nádych psychedelickej drámy. Nadrozmerné šály na oživenie jednoduchých trenčkotov a štýlových vlnených nohavíc sa hodia módnym vyznávačom, rovnako ako hnedé odtiene a kombinácia zamatového saka s pletenými, vzorovanými polo tričkami.

Materiály jesenného a zimného šatníka s visačkou 70. rokov majú nádych nostalgie, kľúčom k správnej siluete je vrstvenie. Pripravte sa na dávku retra v súhre s kvalitou a aktuálnosťou doby.

 

Viac fotografií a najnovšiu kolekciu F&F nájdete tu:
www.f-f.com