Movember je opäť tu!

Movember SK, slovenská iniciatíva celosvetového hnutia Movember v boji proti mužským chorobám, pokračuje v novembri už svojím 2. ročníkom.


Aktivity hnutia Movember upozorňujú na potrebu osvety o závažných mužských ochoreniach, akými sú rakovina prostaty a semenníkov a prípadné duševné choroby s nimi spojené.  Cieľom tejto celosvetovej kampane je zvýšiť povedomie o zdravotných rizikách, ktorým muži dennodenne čelia a informovať o dôležitosti prevencie. Podporiť projekt sa rozhodli aj mnohé známe osobnosti, ktoré si počas mesiaca november nechávajú narásť fúzy a napomáhajú tak šíreniu myšlienky.

Slovenská iniciatíva hnutia Movember aj tento rok pokračuje v búraní tabu o mužských ochoreniach prostredníctvom viacerých aktivít. Okrem vytvorenia informačnej web stránky a organizácie verejnej párty boli opäť oslovené aj viaceré známe osobnosti. „Tento rok sa nám podarilo získať nové, zaujímavé tváre z rôznych oblastí života a kultúry, ktoré rozšíria rady našich minuloročných ambasádorov a budú na znak solidarity nosiť celý mesiac fúzy a šíriť tak posolstvo tejto celosvetovej kampane“, hovoria o Movembri organizátori slovenských aktivít. Medzi ambasádorov myšlienky Movember sa tento rok zaradili: Richard Stanke, Martin Valihora, Matej Fabián, Roman Kóňa, Martin „Nespi“ Nespešný a Milan Purdes.

Nezabúdame však ani na hlavný dôvod kampane, ktorým je prevencia a osveta o mužských rakovinových ochoreniach. Movember učí mužov, ako byť k sebe zodpovedný a dbať o svoje zdravie. „Nakoľko je mužské zdravie stále tabuizovanou témou, snažíme sa prostredníctvom rôznych aktivít otvoriť dialóg o hrozbách rakoviny prostaty a semenníkov a dôležitosti prevencie týchto ochorení. Aj preto sme ako odborného garanta prizvali spoločnosť ProCare, ktorá dozrie na zdravotný aspekt kampane a vyšetrí všetkých ambasádorov“, dodávajú organizátori.

Za slovenskou iniciatívou hnutia Movember stojí niekoľko značiek, ktoré tejto myšlienke veria a radi by podporili jej šírenie na Slovensku. Každá zo značiek reprezentuje určitú súčasť života moderného muža. O fúzy a vizáž sa postará salón Toni&Guy spolu s prvou a jedinou slovenskou female barber Renée Sahi Rashid, každodennú starostlivosť o telo zabezpečí Dove Men+Care a aktívny životný štýl podporí Sneaker Barber. 

Číhajte aj Instagram!