Holandská súrodenecká dvojica My Baby dnes roztancuje Bratislavu

My Baby, to je holandsko-novozélandská kapela typická svojimi psych-bluesovými zvukmi a africkým folklórom. Minuloročný koncert na Pohode patrí medzi najobľúbenejšie koncerty kapely vôbec. Aktuálne majú nový album a práve ten zaznie medzi stenami bratislavského Nu Spirit Clubu už dnes večer. 


Prehistoric Rhythm je názov tretej štúdiovky, ktorá vyšla v marci a pred pár dňami z nej My Baby zverejnili druhý singel Cosmic Radio aj s videoklipom.

Ide rozhodne o jednu z najexperimentálnejších a najchytľavejších skladieb v doterajšej tvorbe kapely. V porovnaní s prvým singlom Love Dance tu nájdeme menej elektroniky, ale orientálne sláčikové linky v kombinácii s r’n’b vplvymi a tradičnou psychedelickou gitarou z Cosmic Radio robia horúceho kandidáta na klubový hit, ktorý vás pri tanci vystrelí do kozmických výšin. 

My Baby zvyknú od fanúšikov a médií dostávať prívlastky ako “voodoo” či “šamanská kapela”. Dôvodom sú najmä ich pohlcujúce živé vystúpenia, v ktorých sa mieša uhrančivý spev charizmatickej Cato van Dyck s hypnotickými bluesovými a funkovými rytmami. “Na koncertoch sa snažíme vytvoriť energiu podobnú tej, ktorú cítiť z kmeňových osláv a rituálov,” vysvetľuje kapela. 

Svoj debut Love Voodoo! vydali My Baby v roku 2013, okamžite si ním zaistili miestenku na prestížnom showcase festivale Eurosonic Noorderslag a rýchlym tempom začali zbierať nadšených fanúšikov po celej Európe. Ich druhý album Shamanaid zožal po dvoch rokoch fungovania ešte väčší úspech. Skladby z neho sa šírili éterom rádií ako BBC Radio 1 a My Baby sa dostali na maďarský Sziget, holandský Lowlands a tiež na gigantický festival Glastonbury, kde skupina odohrala obdivuhodných sedem koncertov na rôznych pódiách.

“Ahoj Slovensko, Predhistorický rytmus nás 11. mája privedie do vášho krásneho hlavného mesta!” Takto holandsko-novozélandská kapela My Baby minulý týždeň pozdravila slovenských fanúšikov na sociálnych sieťach. Tak neváhaj a dobehni dnes večer do Nu Spiritu na jeden z tých koncertov, z ktorých bez kvapiek potu na čele nevyviazneš. 

Event tu: https://www.facebook.com/events/638572246352565/?fref=ts