Na druhom konci sveta

Najlepší spôsob, ako inšpirovať ľudí, je im rozpovedať svoj príbeh. Alebo - ako sa Alexandra Uzik na Hawaii vybrala.


Deň blbec. Do sychravého rána vykročím ľavou nohou, na posledné kúsky ovsených vločiek si vylejem skysnuté mlieko a v obchode sa hádam s predavačom. Takto to ide celý deň. Až kým sa pohár trpezlivosti úplne nepreleje. 

„To naozaj v celom New Yorku neexistuje miesto, kde by mi vytlačili môj nový krásny leták?!“ Celá zronená so sklonenou hlavou sa túlam ulicami tohto niekedy nie veľmi pohostinného mesta a rozmýšľam, z čoho na budúci týždeň zaplatím nájom. A v tom mi to docvakne! Už mám po krk toho, aby som prispôsobovala svoje sny vonkajším okolnostiam. Nech sa odteraz začnú vonkajšie okolnosti prispôsobovať mojim snom. Bodka! Usalaším sa v útulnej kaviarničke, objednám si tuniakový bagel s horúcou čokoládou a začnem čítať Mysli a zbohatni od Napoleona Hilla, keď tu mi udrie do očí Plán, ako si splniť svoje sny. Čierne na bielom, stručne opísaný jednoduchý a pritom geniálny postup: napíš si, čo presne chceš, dokedy to chceš, čo si ochotný pre to urobiť a každý deň si to nahlas čítaj.

 

Celý text o ceste na Hawaii nájdete v jarnom čísle Inspire magazine (No. 71. DECADE), my vám však prinášame aspoň fotky.

Text a foto: Alexandra Uzik