Na hradbách panuje swing

Foto: Martin Haburaj

Foto: Martin Haburaj

V lete majú kluby smolu. My chceme tancovať pod holým nebom! Napríklad tak ako na Swingových večeroch na hradbách.


Každý druhý piatok sa bratislavské mestské hradby otvárajú pre swingových nadšencov. Hudba 20. a 30. rokov, ale aj bláznivý electroswing – radosť bude mať každý. Dve tančiarne za nami, štyri ešte pred nami, takže užiť si ich stihne každý.

Náš obľúbený B-Swing v spolupráci s Bratislavský Okrášlovací Spolok pripravil swingové večery na bratislavských mestských hradbách. Hradby sú po 13 rokoch opäť sprístupnené a tešia sa pozornosti ľudí pri rôznych podujatiach. Ale tanec a zábava s krásnym výhľadom, s úžasnou atmosférou z dôb minulých a nekonečnou energiou tancujúcich sa stali príjemnou alternatívou piatkových večerov. Teda každého druhého piatku.

Prvá tančiareň to nemala jednoduché. Dážď nadšencom neprial, tak ju presunuli o týždeň neskôr. Tancovalo sa do noci (boogie-woogie), s plným nasadením a s radosťou. Veď pri inštruktoroch z B-Swingu to ani inak nejde. Druhá tančiareň v znamení swing mixu prilákala stabilných „swingáčov“ aj nové tváre. Veď kde inde by ste sa tak zábavne naučili tanečné kroky? A či ste prišli sólo alebo v páre, určite ste sa zabavili. A dostali chuť naučiť sa naozaj dobre tancovať!

A máte šťastie. Swingové tančiarne ešte ani zďaleka neskončili. Stále máme či máte pred sebou štyri večery na hradbách, každý v znamení iného tanca. Viac informácií nájdete v evente. Zatiaľ sa pokochajte videami a krásnymi fotkami. Swingovej atmosfére určite neodoláte a na najbližšej tancovačke sa pridáte k nám!