Chýba ti Pohoda? Odbehni si na warm-up festival už o pár dní

Rok je dlhá doba a áno, ani my sa už nevieme dočkať júla. Pripomeňme si spolu atmosféru najväčšieho slovenského festivalu už 17. mája. Fanúšikov Pohody čaká najväčší Pohoda Deň_FM v histórii. 


Pohoda deň_FM vzniká už niekoľko rokov vďaka harmonickej spolupráci s rádiom FM. Aj preto si môžeš tento rok opäť vychutnať niekoľko koncertov, workshopy, turnaje a stretnúť ľudí presne takých, akých máš rád. Od ôsmej rána do desiatej večer vystúpia v troch koncertných štúdiách Pyramídy Dillon, Elektro Guzzi, B-Complex, Katarína Máliková, Saténové ruky, Nvmeri, Tolstoys, Changing Faces, Panáčik a Barcode DJs. V premiére uvedieme dokument „20 rokov Pohody“, súčasťou akcie bude aj literatúra (Slam Poetry, Čau o piatej, Dano Majling), tanečné workshopy s Muzičkou a Morongovcami, turnaj v stolnom futbale a tlačovka o novinkách Pohody 2017.

Pohode v tomto roku dominujú výrazné umelkyne a podobne to bude aj na Pohoda Dni_FM. V Štúdiu 1 odohrajú koncerty tri mimoriadne speváčky. Z Berlína príde skvelá Dillon, ktorú charakterizujú temne ladené melodické skladby, tlmená elektronika, klavír a hlavne jej krásny, špecifický hlas. BBC ju prirovnáva k Lykke Li a Fever Ray, Berliner Zeitung k Björk. Po dvoch úspešných albumoch a nádhernej minuloročnej nahrávke z koncertu v Haus der Berliner chystá tretí štúdiový album a turné, v rámci ktorého sa predstaví aj na Pohode. 

Dillon

Dillon

V „Jednotke“ zaznie aj magická kombinácia ľudovej hudby, elektroniky aj klasiky v podaní Kataríny Málikovej. Podľa Olivera Reháka z Denníka N je jej album Pustvopol jedným z najvýraznejších debutov na našej scéne za posledné roky. Jeho slová potvrdilo tohtoročné udeľovanie cien Radio_Head Awards. Katarína vyhrala v troch kategóriách, album už prekročil aj hranice Slovenska, keď sa v aprílovom vydaní rebríčka World Music Charts Europe umiestnil na ôsmom mieste, v aktuálnom májovom na desiatom. Trio zaujímavých speváčok doplní Ela Tolstová so svojou skupinou Tolstoys.

Tolstoys

Tolstoys

Štúdio č. 5 bude fungovať počas celého dňa, okrem vysielania naživo a verejnej tlačovky v ňom bude niekoľko koncertov. Večer bude patriť kreatívnej elektronike. Elektro Guzzi hrajú techno v punkovej zostave: bicie, basa, gitara. Fascinujú dynamickou live show až sa čudujete, ako to môže fungovať bez použitia počítača či slučiek. Barcode DJs predvedú, akým skvelým hudobným nástrojom vie byť čítačka čiarových kódov. Okrem hudobného zážitku ide aj o skvelú performace.

Elektro Guzzi

Elektro Guzzi

V “Päťke” zahrá aj jedno z najvýraznejších exportných mien slovenskej hudby, B-Complex. Matiin Drum & Bass spája elementy liquidu, ale aj tvrdšie bicie a basy. Za svoj úspešný štart vďačí skladbe Beautiful Lies, ktorá vyšla v Hospital Records. Na najprestížnejšom D & B YouTube kanáli UKF Drum & Bass ju nájdete na prvej strane v počte prehratí medzi menami ako Skrillex či Netsky. Fanúšikov D’n’B poteší aj rodáčka z Piešťan vystupujúca ako Changing Faces, ktorú vychválil britský portál UKF v článku s titulkom „Who the hell is Changing Faces“. Smart pop Nvmeri vyváži primitive rock Saténových rúk, štartérom dňa bude pre nás „smart“, pre niekoho „primitive“ hudobno-vizuálny projekt Panáčik. Autentický folklór prinesie Muzička, Fero a Barbora Morongovci s nimi urobia dva tanečné workshopy. 

Nvmeri

Nvmeri

Na Pohoda Dni_FM si môžeš v Pohoda Shope kúpiť aj permanentku na festival, bude k dispozícii 79 kusov permanentiek za zníženú cenu 79€. Ak budeš šikovný, lístky môžeš vyhrať aj v turnaji v stolnom futbale – ak porazíš pravidelne trénujúcich členov agentúry Pohoda. Na tlačovke sa dozvieš nové mená a ďalšie novinky Pohody 2017. Ak nebudeš môcž prísť, budeš môcť počúvať Pohoda Deň_FM vysielanie Rádia_FM. 

Pohoda deň_FM je zadarmo. Viac info nájdeš TU a vidíme sa tam. 

Autori fotografií: Archív Pohoda a interpretov