Nové číslo Inspire magazine je na svete!

Vidíme sa po dlhšej dobe, než je zvykom. Letná pauza nám padla dobre – festivaly, letný spánok (medvede si už zabrali ten zimný, tak sme pracovali s tým, čo zostalo), inventúra v hlavách... Sme späť v plnej sile a v plnej kráse!


Ale, milí naši čitatelia, viete, že ste nám chýbali? Boli sme spolu na sociálnych sieťach, na našom feši webe a na eventoch, ale viete – my vám radi prinášame časopis plný skvelých vecí. Tak sme si to dali za cieľ opäť. Apropo, téma CIEĽ. Trochu som sa bála, že sa z nás stane športový časopis, ale naši skvelí prispievatelia to udržali v tej správnej miere. Cieľ sa pretavil do textov o plnení svojich snov, biznise, cestovaní...

Premýšľala som, ako sa vám po takej dobe prihovorím. Akosi som nenachádzala správne slová – spisovateľský blok? Zakaždým, keď som otvorila dokument s názvom „edit“, len tak som si ťukala a následne vymazávala. Cieľ je pomerne veľkolepá téma, ale môže sa zvrhnúť na niečo priveľmi motivačné, hoci to celkom súvisí s „yes-man-filozofiou“, ktorú tak rada odporúčam. Veď vždy sa oplatí prijímať zaujímavé ponuky. Nikdy neviete, kam vás až môžu dostať... Potom sa môžeme oháňať aj vecami, ako „účel svätí prostriedky“ či „ide aj cez mŕtvoly“.

Tak som sa prinútila k sebareflexii. Čo som si za cieľ dala ja? Dokončiť školu – check! Nájsť si skvelú prácu, pri ktorej však budem mať dostatok času na priateľov a zábavu – check! Vlastne vediem Inspire magazine už rok, a ani som dovtedy nevedela, že mi práve takýto model bude vyhovovať. Ráno vstať, uvariť si zelený čaj a otvoriť maily. Pozrieť, čo napísali ľudia z redakcie, čo je spam, čo je reklama, že som zase raz vyhrala pol milióna (keď to zrátam, už je zo mňa celkom slušná partia J), pochvalné maily, správy o túžbe po spolupráci s nami... Odpíšem a nasleduje osobná komunikácia. Ako introverta ma celkom prekvapuje, ako ma baví práve komunikácia s ľuďmi. Z rozhovoru o skvelom projekte sa vykľuje ešte lepšia spolupráca, nasajem nadšenie, ktoré ľudia vkladajú do svojej práce a hneď sa potom lepšie sadá k miliónu mailov, ktoré ma za pár hodín v schránke čakajú.

Vďaka tejto práci objavujem ľudí, ktorí sa rozhodli ísť svojou cestou. Možno na začiatku ani netušili, aký cieľ tam objavia. Nevedeli, koľko námahy vynaložia. A zrazu tu máme Design Week, Waves, Podnikateľský nápad roka, Starú tržnicu, šikovných fotografov, dizajnérov, manažérov, idea-makerov... Prosto toľko vecí, z ktorých sa vy všetci tešíte J A ľudia za projektmi sa tešia tiež, lebo sa im vyplácajú prebdené noci, stovky mailov, telefonátov... Stačí odvaha, nápad a chuť pracovať. Samozrejme, aj vytrvalosť. Do cieľa sa teda dostanete vďaka svojej vlastnej šikovnosti. A my sa potom môžeme tešiť z toľkých inšpiratívnych ľudí. Nedávno mi niekto povedal, že veď teraz je také trendové písať o Slovákoch a ich projektoch. Nuž, nezaškodí pozerať sa do zahraničia, čo vymýšľajú tam, ako robia veci a riešia problémy. Ale prečo by sme nemali písať o ľuďoch, ktorí pochádzajú z toho istého mesta ako my a rozhodli sa spraviť niečo veľké? Sami to možno ani za svetoborné nepovažujú, je to predsa ich každodenná reality, myšlienky, s ktorými žijú. Lenže práve takíto ľudia prinášajú originálne riešenia, ukazujú, že sa netreba báť zbaliť veci do ruksaku a ísť si za svojím cieľom.

My teda radi píšeme, vy radi čítate a inšpirujete sa. Skvelá symbióza. Ponuka a dopyt, ak túžite po obchodnom poňatí. Naším cieľom je potešiť vás, priniesť niečo inšpiratívne a pekné. Tak veselo listujte, čítajte a šírte ďalej múdre posolstvá, ktoré sme pre vás v tomto krásnom jesennom čísle dali dokopy. A nehanbite sa nás pochváliť – veď mnohí z vás určite poznajú skvelú „hitovku“ Compliments od Kollektivet. Takže: „Give us compliments!“

... a teraz rýchlo bežte do stánkov, aby ste mali čo čítať!