Ostrov lásky: On, ona a… ONA. ALL INCLUSIVE!

Mohlo by sa zdať, že komédia o dokonalom manželstve, do ktorého sa pripletie tretia osoba z minulosti, bude len ďalšou zábavou nasilu. Nech vás kritiky filmu Ostrov lásky sarajevskej režisérky Jasmily Žbanić presvedčia, že tento film má rozhodne silu.


Sarajevská rodáčka Jasmila Žbanić je jednou z najrešpektovanejších balkánských filmárok. Jej debut Grbavica si tvrdým realistickým pohľadom na život vo vojnou traumatizovanej Bosne podmanil v roku 2006 Berlinale, odkiaľ si odviezol hlavnú cenu Zlatý medveď. V Berlíne taktiež súťažil v roku 2010 aj jej druhý film Na ceste, ktorý sa zameral na tému náboženského fundamentalizmu a jeho vplyvu na partnerské spolužitie. K vojnovej téme  sa Žbanič vrátila s filmom Pre tých, ktorí už nemôžu rozprávať (2013). Ostrov lásky je prekvapujúcou odbočkou do ríše romantickej komédie, ktorá ukazuje, že bosnianska režisérka dokáže nápadito pracovať i s „ľahším žánrom“.

Aj na Ostrove lásky je občas zamračené

Grebo (Ermin Bravo) a jeho tehotná žena Liliane (Ariane Labed) sa rozhodnú stráviť pokojnú dovolenku v obľúbenom letovisku na Jadrane. Ideálne počasie, prostredie a čas na nerušené radovánky sa pokazia vo chvíli, keď sa na scéne objaví zabudnutá  minulosť v podobe charizmatickej a tajomnej Flory (Ada Condeescu). Jej zjavenie znamená pre manželstvo Greba a Liliane tvrdú skúšku.

 „Vyzerá to presne, ako ten typ zábavy, ktorý doktor režisérke predpísal po všetkom tom strese, ktorý v nej zanechali predchádzajúce  filmy.“ Dan Fainaru, ScreenDaily

 „Bláznivá komédia, ktorá je múdrejšia, ako vyzerá.“ Eric Kohn, IndieWire

Začnite leto s príjemnou komédiou, ktorá vás prekvapí bisexuálnou zápletkou. Film spoločnosti Film Europe Media Company bude na plátnach kín od 11. júna s českými titulkami.

 

Viac fotografií a informácií o filme nájdete na stránkach kina Film Europe: http://kino.filmeurope.sk/klient-297/kino-77/stranka-1636/film-48006